Podczas dzisiejszej rady pedagogicznej podsumowaliśmy kończący się rok szkolny. Obejrzeliśmy film o Jurku. Zapowiedziałam też zmiany, konieczne w kolejnych latach. Najbardziej ekscytującą częścią mojego wystąpienia była niewątpliwie informacja o osobie sukcesorki. Jest nią Ewa Domańska, obecna wicedyrektor klas 5 –
Czytaj dalejKategoria: Przedszkole
MIŁO MI!
„Miło mi”, „Zielono mi!” brzmi podobnie i ma podobne znaczenie. Ten tekst jest pewną kontynuacją poprzedniego – „Jerzy. Kolor nadziei”. Kiedy wysiadałam w piątek z samochodu na wsi, powitała mnie wilga. W poprzedni weekend martwiłam się, że w tym roku
Czytaj dalejI ZNÓW PRZED NAMI ŚWIĘTO SZKOŁY!
Nie ma dla szkoły większego, radośniejszego, bardziej ekscytującego święta niż stacjonarna wizytacja IB! Każda z dotychczasowych przesuwała szkołę w rozwoju o lata świetlne! Zmieniała też każdego uczestnika i każdą uczestniczkę tego wydarzenia! Przyjeżdżają do nas i będą do naszej dyspozycji
Czytaj dalej„PAMIĘTAJMY O OGRODACH!”
Kończąc porządkowanie działki po zimie, tropiąc nabrzmiewające pączki liści i kwiatów na krzewach i drzewach, ciesząc oczy pierwszymi cebulowymi, które już odważyły się zakwitnąć oraz posadzonymi trzy tygodnie temu bratkami, myślę o Jurku. Myślę też o szkolnym jubileuszu, który w
Czytaj dalejROZMOWY I ZACHWYTY
Podczas kręcenia reklamowego materiału filmowego zostałam zapytana, na czym polega moja praca… Odpowiedziałam, że najważniejszą jej częścią są rozmowy. I taka jest prawda! Z towarzyskich, wielogodzinnych rozmów narodziła się szkoła, jej koncepcja programowa i organizacyjna. Było gadanie bez końca!!! –
Czytaj dalejMIŁA SOBOTA
Jaki dzisiaj piękny dzień!!! Lekki (jeszcze!) mróz, pełne słońce przyjemnie grzeje i jakość powietrza w Warszawie o dziwo doskonała! Świetna okazja na spacer oraz małe zakupy; to drugie raczej po to, żeby uruchomić samochód przed jutrzejszym mrozem, niż – z
Czytaj dalejFERIE
Słyszę ciągle pytanie – „Jak spędzasz ferie?”… Moje wcześniejsze plany – dwa razy po dwa tygodnie (w ferie świąteczne i zimowe) integracji z adoptowanym psem – legły w gruzach. Musiałam się szybko przeorganizować. Pierwszy tydzień przebiegał pod znakiem spotkań towarzyskich
Czytaj dalejO SZTUCE RADOSNEGO DAWANIA
Trudno mi było policzyć, który to już kiermasz bożonarodzeniowy w naszej szkole… Organizowaliśmy go jeszcze na Abramowskiego, na Belwederskiej na pewno od 2018 roku, ale po drodze była pandemia, więc straciłam rachubę. Kiermasze są świetną, integrującą wszystkich zabawą, spotkaniem wszystkich
Czytaj dalejJUBILEUSZ, JUBILEUSZ I PO JUBILEUSZU – PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE
Za nami piękne święto – jubileusz dwudziestolecia spotkań bardzo cool(turalnych). W ciągu tego czasu około dwustu razy gościliśmy w naszych murach wybitnych przedstawicieli świata nauki, polityki, sztuki, literatury… Byli u nas najwięksi z wielkich! Zorganizowana przez Artura Wolskiego i naszą
Czytaj dalejMOJE ZAWODOWE GORĄCE BABIE LATO
W ostatnich dniach zanurzyłam się całkiem w książkach dr Marzeny Żylińskiej. Dawno nie czytałam tekstów, z którymi mogłabym identyfikować się w tak dużym stopniu. Mój własny warsztat pracy nauczycielskiej i wychowawczej, wypracowany pod koniec lat siedemdziesiątych i w latach osiemdziesiątych
Czytaj dalej