SUKCESORKA

Podczas dzisiejszej rady pedagogicznej podsumowaliśmy kończący się rok szkolny. Obejrzeliśmy film o Jurku. Zapowiedziałam też zmiany, konieczne w kolejnych latach. Najbardziej ekscytującą częścią mojego wystąpienia była niewątpliwie informacja o osobie sukcesorki. Jest nią Ewa Domańska, obecna wicedyrektor klas 5 –

Czytaj dalej

MIŁO MI!

„Miło mi”, „Zielono mi!” brzmi podobnie i ma podobne znaczenie. Ten tekst jest pewną kontynuacją poprzedniego – „Jerzy. Kolor nadziei”. Kiedy wysiadałam w piątek z samochodu na wsi, powitała mnie wilga. W poprzedni weekend martwiłam się, że w tym roku

Czytaj dalej

ROZMOWY I ZACHWYTY

Podczas kręcenia reklamowego materiału filmowego zostałam zapytana, na czym polega moja praca… Odpowiedziałam, że najważniejszą jej częścią są rozmowy. I taka jest prawda! Z towarzyskich, wielogodzinnych rozmów narodziła się szkoła, jej koncepcja programowa i organizacyjna. Było gadanie bez końca!!!  –

Czytaj dalej

MIŁA SOBOTA

Jaki dzisiaj piękny dzień!!! Lekki (jeszcze!) mróz, pełne słońce przyjemnie grzeje i jakość powietrza w Warszawie o dziwo doskonała! Świetna okazja na spacer oraz małe zakupy; to drugie raczej po to, żeby uruchomić samochód przed jutrzejszym mrozem, niż – z

Czytaj dalej

FERIE

Słyszę ciągle pytanie – „Jak spędzasz ferie?”… Moje wcześniejsze plany – dwa razy po dwa tygodnie (w ferie świąteczne i zimowe)  integracji z adoptowanym psem – legły w gruzach. Musiałam się szybko przeorganizować. Pierwszy tydzień przebiegał pod znakiem spotkań towarzyskich

Czytaj dalej