SUKCESORKA

Podczas dzisiejszej rady pedagogicznej podsumowaliśmy kończący się rok szkolny. Obejrzeliśmy film o Jurku. Zapowiedziałam też zmiany, konieczne w kolejnych latach. Najbardziej ekscytującą częścią mojego wystąpienia była niewątpliwie informacja o osobie sukcesorki. Jest nią Ewa Domańska, obecna wicedyrektor klas 5 –

Czytaj dalej

FILM O JERZYM

Począwszy od 2021 roku każdego marca czułam pewien dyskomfort i smutek. Podczas kolejnych jubileuszy powstania szkoły brakowało mi wspomnień o Jurku. Sama nie byłam w stanie mówić o nim na forum szkoły. Inni też mieli z tym kłopot. Jakieś wspominkowe

Czytaj dalej

MIŁE SERCU NOWALIJKI

Pierwszy weekend, kiedy na śniadanie jadłam wyhodowane samodzielnie nowalijki – rzodkiewki, koperek, szczypiorek, sałatę, rukolę; zioła – szałwię, miętę, macierzankę, rozmaryn, a nawet – kilka poziomek. Wszystko, co posiałam, w tym roku mi wzeszło – ogórki, cukinia, fasolka szparagowa, buraczki,

Czytaj dalej

IDEA OLIMPIZMU

W sobotę mój starszy wnuk uczestniczył w niezwykłym wydarzeniu. Jest tradycją szkół steinerowskich w Meksyku organizowanie raz w roku imprezy, wzorowanej na starożytnych olimpiadach. Przez cały rok trwają przygotowania. Uczniowie trenują pięć olimpijskich dyscyplin: bieg, skok w dal, rzut dyskiem,

Czytaj dalej

CZUŁA WIELKOŚĆ

W weekend miałam zaszczyt i ogromną przyjemność gościć w domu Mistrza Józefa Wilkonia. Od lat jestem pod dużym wrażeniem jego osobowości i twórczości, o czym wielokrotnie pisałam na tym blogu. Kolejny raz ujęła mnie bezpośredniość, wrażliwość, gościnność, empatia, czułe podejście

Czytaj dalej

MATURALNA STATYSTYKA

Przekwitają już bzy i kasztany. W środę 20 maja 2026 r. zakończyła się dwudziesta pierwsza w naszej szkole matura IB. Przebiegła spokojnie, wzorowo przygotowana i przeprowadzona przez koordynatora DP Artura Smagę oraz dwadzieścioro siedmioro nauczycieli, pracujących w sześćdziesięciu dwóch komisjach.

Czytaj dalej

MIŁO MI!

„Miło mi”, „Zielono mi!” brzmi podobnie i ma podobne znaczenie. Ten tekst jest pewną kontynuacją poprzedniego – „Jerzy. Kolor nadziei”. Kiedy wysiadałam w piątek z samochodu na wsi, powitała mnie wilga. W poprzedni weekend martwiłam się, że w tym roku

Czytaj dalej

JERZY, KOLOR NADZIEI

Kiedy poznałam Jurka, ubierał się w zielony dżins, na który moda pojawiła się na Zachodzie w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Później dowiedziałam się, że szpanerskie, supermodne spodnie i kurtki szył sobie sam na maszynie swojej babci z zielonego płótna kupionego

Czytaj dalej

MATURY, START!

Dzisiaj o godzinie 13.00 egzaminem z języka polskiego rozpoczęła się matura DP. Emocji było dużo, ale nastroje dobre. Ten rocznik maturalny zapamiętam jako bardzo energetyczny, żywiołowy, radosny, współpracujący ze sobą, wspierający się wzajemnie i sympatyczny. Duże wrażenie wywarła na mnie

Czytaj dalej