DZIEJE SIĘ W MONNECIE

Przedświąteczna aktywność uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Kulminacja nastąpiła w ostatni piątek, kiedy odbył się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Przyszło wielu gości, w tym także absolwentów i ich rodziców. PYP Students – przedszkolaki i uczniowie ze Stępińskiej oraz MYP Students wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali stoiska, gdzie można było kupić piękne, pomysłowe dekoracje świąteczne, w tym także te zaprojektowane przez młodzież i wydrukowane przez drukarkę 3D świąteczne zawieszki z motywem logotypu naszej szkoły. Zorganizowano pokaz drukowania trójwymiarowego. Tę „straganiarską” część kiermaszu koordynowały Angelika Maj i Ewa Domańska.

Jak co roku niezawodne były kawiarenka zorganizowana przez licealistów z kl. 1 b i loteria fantowa obsługiwana przez kl. 1 a. Obie klasy wspierali wychowawcy – Renata Dziura i Jakub Lorenc. Licealiści przygotowali też debatę oksfordzką, której temat dotyczył świątecznych choinek. Drużyny obu klas pierwszych wspierali – Katarzyna Asłanowicz i Jakub Lorenc. W jury zasiedli uczniowie starszych klas. Jestem pod wrażeniem licealistów – byli świetnie przygotowani, poważnie podeszli do swoich zadań. Znakomicie poradzili sobie w trudnych warunkach – publiczność z końca sali, zakupowo i towarzysko ożywiona, nie chciała skupić się na debatanckiej potyczce. Trzeba było mówić nie dość, że do mikrofonu, to jeszcze bardzo głośno oraz wielokrotnie uciszać salę. Mimo to – dali radę! Byli dzielni i śmiali! Doskonały trening reagowania i radzenia sobie w niesprzyjających okolicznościach!!!

Znakomicie wypadła – przygotowana przez Martę Pokorską – aukcja obrazów, namalowanych przez MYP Students. Co roku zachwycam się pracami uczniów. Co roku ekscytuję się licytacją i kupuję piękne płótna, które później zdobią ściany naszych siedzib. Co roku mam przekonanie, że obrazy są z roku na rok coraz piękniejsze. W piątek sprzedano ich ponad dwadzieścia!

Jak co roku zachwyciły występy muzyczne uczniów, reprezentujących wszystkie poziomy edukacyjne, przygotowane przez Magdę Skawińską i Marcina Żmudzińskiego! Już tylko dla dwóch niezwykłych głosów licealistek –  Julii Laurosiewicz i Dominiki Merczyńskiej – warto było pojawić się na kiermaszu! Rozwój umiejętności naszej szkolnej kapeli rockowej i wymienionych wyżej dziewcząt jest niesłychany! Obie mają bardzo ciekawą barwę głosu i wyjątkową – wywołującą u odbiorców „ciary” – ekspresję sceniczną!

Podczas kiermaszu zebraliśmy kwotę dziewiętnastu tysięcy czterystu pięćdziesięciu czterech złotych i pięćdziesięciu pięciu groszy! Najprawdopodobniej wzrośnie ona jeszcze w poniedziałek, ponieważ dwa wylicytowane obrazy nie zostały wykupione. Tym samym pobiliśmy ubiegłoroczny rekord!!! Dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom piątkowego kiermaszu!!! Zebrana suma zostanie podzielona na pół i przelana Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. Św. Krzysztofa oraz Fundacji Ocalenie.

To nie była jedyna akcja charytatywna, w którą zaangażowana była społeczność naszej szkoły! Dzisiaj zakończyła się akcja Szlachetna Paczka. Siedem ogromnych pudeł przygotowała „Stępińska”. Szczególne podziękowania należą się Katarzynie Biernat i Katarzynie Wesołowskiej, które kolejny już dzień pracowały na rzecz potrzebujących. Społeczność szkoły podstawowej PYP spełniła także trzy marzenia gwiazdkowe dzieci leczących się onkologicznie. Wielkie brawa!!!

Z kolei licealiści oraz pracownicy liceum przygotowali dziewięćdziesiąt trzy paczki świąteczne dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego na Powiślu. Szczególne podziękowania za koordynowanie akcji należą się sekretarkom szkoły – pani Ewie Sołtysińskiej i pani Kasi Woźniak-Kajak oraz szkolnemu kierowcy – panu Piotrowi Szyposzyńskiemu.

Wcześniej licealny samorząd zorganizował w budynku przy ul. Belwederskiej zbiórkę na rzecz schroniska dla bezdomnych psów i kotów. Zebrano pokaźną ilość karmy, zabawek, ręczników i innych akcesoriów dla zwierząt.

Nie tylko kiermasz dostarczył w piątek społeczności Monneta wielkich emocji! Przed południem drużyna chłopców – uczniów MYP zdobyła złoty medal w mistrzostwach Mokotowa w koszykówce w roku szkolnym 2023/2024! W marcu 2024 r. będą reprezentować naszą szkołę oraz dzielnicę Mokotów w mistrzostwach Warszawy! Za najlepszego gracza całego turnieju został uznany kapitan naszej drużyny Bruno Woźniak! Gratulacje i ogromna radość!!! Niezwykła aktywność naszych uczniów ze wszystkich etapów edukacyjnych, ich oszałamiające sukcesy w rozmaitych zawodach, w różnych dyscyplinach sportowych dowodzą, że brak własnej bazy sportowej nie jest dla szkoły żadną przeszkodą, aby zajęcia wychowania fizycznego cieszyły się zainteresowaniem dzieci i młodzieży, i były dla nich atrakcyjne. Liczy się przede wszystkim zaangażowanie, profesjonalizm i odpowiednie podejście do uczniów i do możliwości, jakie daje sportowa baza na Mokotowie, nauczycieli tego przedmiotu! Tego wszystkiego nie brakuje ani Emilii Szafrańskiej, ani Michałowi Gubie!!!

Dzieje się w Monnecie – przedświąteczna radość!!! Dziękuję wszystkim, którzy ją współtworzą!!!

Leave a Reply