MAMY NOWY SAMORZĄD!!!

We wtorek 31 października 2023 r. – jak co roku – odbyły się wybory samorządu szkolnego i jeszcze w tym samym dniu komisja skrutacyjna w składzie: Lena Gadzińska, Zofia Guz i David Markitan ogłosiła ich wyniki.

W rywalizacji o tytuł Przewodniczącego Samorządu Szkolnego uczestniczyły trzy komitety w składzie:

Komitet nr 1

Julia Laurosiewicz (head),

Antoni Niezgoda,

Patryk Wrzesiński.

Komitet nr 2

Pola Małkowska (head),

Weronika Stawska.

Komitet nr 3

Włodzimierz Wiewiórka,

Krzysztof Kinowski,
Krzysztof Rówiński.

Wybory były tajne, równe, powszechne i osobiste. Rozważania, jak głosować mądrze, stanowiły temat ostatniego spotkania bardzo cool(turalnego), którego gościem była profesor Ewa Marciniak. Licealiści kilka dni temu dostali więc profesjonalną podpowiedź, jak odpowiedzialnie wybierać swoich przedstawicieli.

Wybory wygrał – przytłaczającą większością głosów! – komitet nr 2! Tym samym Przewodniczącą Samorządu Szkolnego została Pola Małkowska, a jej zastępczynią – Weronika Stawska. Gratuluję! Wielomiesięczna imponująca aktywność Poli w szkolnym wolontariacie, jej zdolności organizacyjne, odpowiedzialność i zaangażowanie w sprawy innych są świetnym prognostykiem efektywności nowego samorządu! Już się cieszę na współpracę i zapraszam do siebie w kolejnym tygodniu – na razie dwie uczennice z komitetu nr 2. Drugie spotkanie samorządu zorganizujemy w szerszym składzie, uwzględniając przewodniczących samorządów klasowych.

Wszystkim kandydatom do samorządu szkolnego bardzo dziękuję za aktywność i pomysły na funkcjonowanie szkoły!

Dziękuję także Lenie Gadzińskiej, Zofii Guz i Davidowi Markitanowi za nadzorowanie prawidłowego przebiegu wyborów i liczenie głosów!

Leave a Reply