DOBRY DZIEŃ

Środa 28 października była dla naszej szkoły bardzo ciekawym i udanym dniem.

Najpierw rano odbył się w naszym gimnazjum Festiwal Nauki przygotowany dla kolegów z czwartych klas naszej szkoły podstawowej, poświęcony zjawisku ciśnienia. Gimnazjaliści razem ze swoimi nauczycielami przygotowali szereg interesujących doświadczeń, które wykonywali razem z młodszymi kolegami. Przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów wymagało od nich zaangażowania prawie wszystkich cech z Profilu Ucznia IB. Musieli podjąć ryzyko eksperymentów, które się nie udadzą. Wykazali się dobrą komunikacją. Byli myślący, badający, refleksyjni. Wobec młodszych uczniów przejawiali otwartość i opiekuńczość. Nasi podstawówkowicze także udowodnili, że są ciekawi świata i zaangażowani, cechuje ich entuzjazm i kreatywność. Potrafią kierować się zasadami. Odważnie formułują wnioski i zgłaszają się do odpowiedzi.

Gratuluję organizatorom Festiwalu Nauki udanego przedsięwzięcia. Muszę wyróżnić troje gimnazjalistów z pierwszej klasy – Piotra Krawczyka za prawdziwy entuzjazm badacza-naukowca i wyjątkową dbałość o to, co młodsi koledzy zrozumieją z przeprowadzanego eksperymentu; Marysię Szubstarską i Marcelego Kawałowskiego – za wyrazistość i  zaangażowanie we współprowadzenie dzisiejszego Festiwalu Nauki.

Dzisiaj także odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym rozgrywki Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Od kilku lat uczestniczymy w tym przedsięwzięciu, którego celem jest rozwijanie umiejętności retorycznych licealistów i gimnazjalistów. Uważamy bowiem, że jest to świetny trening przed wejściem w rolę obywatela – kogoś, kto będzie wpływał na losy kraju i świata. Podobnym treningiem, lecz w języku angielskim, są tzw. MUNy (Model United Nations) – symulacje obrad ONZ – organizowane przez niektóre szkoły IB, w których nasi uczniowie też biorą udział.

Dzisiaj nasza drużyna zmierzyła się z zespołem LXXXI Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Fredry i zwyciężyła!

Gratulujemy!

A oto skład naszej reprezentacji: Michalina Olejnicka, Julia Wyjadłowska i Wiktoria Dworniak z klasy II IB i Mateusz Nowakowski z klasy pre-IB.

Trzymamy kciuki za drugą rundę, która już w listopadzie. Zmierzymy się z LO im. Cervantesa.

 

Leave a Reply