Czas pospolitego ruszenia szlachetnych i gorących serc

Nadszedł czas pospolitego ruszenia gorących i szlachetnych serc.

Okres przedświąteczny powoduje w nas wzmożoną potrzebę obdarowywania i dzielenia się.

Szkoła jest miejscem, w którym najlepiej to widać. Nie wymienię wszystkich akcji charytatywnych, które podjęła społeczność naszej szkoły. W tym roku najbardziej spektakularną będzie kiermasz – 14 grudnia w niedzielę. Główne cele zbiórki są dwa – Polska Akcja Humanitarna – ze wskazaniem na Syrię i UNICEF – ze wskazaniem na Sudan Południowy. Oba kraje ogarnięte są wojną, w której najbardziej poszkodowane są dzieci.

Będzie też jedno stoisko zbierające pieniądze na schronisko dla zwierząt w Korabiewicach.

W tygodniu poprzedzającym kiermasz spotkamy się z Janiną Ochojską, prowadzącą fundację PAH. Z dyrektorem UNICEF społeczność szkolna spotykała się kilkakrotnie, a podczas kiermaszu odwiedzi nas inny przedstawiciel tej organizacji.

Trzy cele – jeden bliski, skierowany do naszych mniejszych braci; dwa wydają się odległe – Syria, Sudan…

Ale przecież świat bardzo się skurczył. Od kilku lat uczą się w naszej szkole uczniowie z Syrii. Członkami naszej społeczności byli także mieszkańcy Afryki.. Afryki, która jest w końcu naszą kolebką. Z niej się wszyscy wywodzimy.

Pomysłowość i zaangażowanie nauczycieli i uczniów są ogromne. Zadania rozdzielone. Potrzebne będą jeszcze jakieś przedmioty-fanty, które umożliwią przeprowadzenie loterii. Można je przynosić do sekretariatów naszych szkół. Przygotowania do loterii fantowej koordynują uczniowie kl. III IB – Sara Zimmermann, Naim Khoudiri i Natalia Lakhiani.

Hitem kiermaszu będzie szkolny kalendarz na 2015 r. z pracami wszystkich uczniów – z przedszkola, podstawówki, gimnazjum i liceum. Zysk z jego sprzedaży (wpłaty kupujących minus koszt przygotowania i druku) zasili kiermaszową skarbonkę. Kalendarze będzie sprzedawała ich pomysłodawczyni – Marta Pokorska, nauczycielka Visual Arts.

Będzie można także kupić śpiewnik z kolędami w różnych językach, wykonany przez licealistów. Ten projekt koordynują anglistki – Katarzyna Burzyńska-Pefkeva i Joanna Hermaniuk oraz uczennica kl. II IB Karolina Żmigrodzka.

Uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkolaki w towarzystwie swoich nauczycielek będą sprzedawać wykonane przez siebie ozdoby choinkowe.

W kawiarence będzie serwowana gorąca aromatyczna herbata z imbirem, cynamonem, goździkami i pomarańczami oraz własnoręcznie wykonane przez uczniów wypieki. Koordynatorami tej akcji będą uczniowie kl. III IB – Sandra Gołaszewska i Dominik Pawłowski.

Drzewko Darów stworzą Natalia Kliniewska i Oliwia Romanowska również z kl. III IB.

Najmłodsi uczestnicy kiermaszu będą mogli spotkać się ze świętym Mikołajem oraz porozmawiać z elfami, a także wziąć udział w warsztatach plastycznych – „Ozdobne mandarynki”, prowadzonych przez romanistki – Małgorzatę Gierlińską i Renatę Dziurę, wspierane przez uczniów kl. I pre-IB.

Zapraszamy także do stoiska z kartkami UNICEFu.

Można będzie kupić domowej roboty przetwory i własnoręcznie wykonaną biżuterię.

Całość przedsięwzięcia koordynują – Curriculum Coordinator Angelika Maj oraz wicedyrektor szkoły podstawowej Katarzyna Wojtczak.

Może ktoś zagra na instrumencie… Może ktoś zaśpiewa…  Spotkajmy się wszyscy w niedzielę 14 grudnia 2014 r.  na II piętrze  budynku przy ul. Stępińskiej 13! Przyprowadźmy bliskich i znajomych! Będzie pachniało cynamonem, goździkami i ciastami! Będzie magicznie! Będzie śpiewnie! Zapraszamy!

 

Leave a Reply