CZARODZIEJE Z MONNETA

Miał być dzień jak co dzień… Może troszkę milszy, bo w kalendarzu – spotkania z licealnym samorządem, najpierw szkolnym, potem – z klasowym… A to zawsze dla mnie ogromna przyjemność!

Aż tu nagle nadciągają Czarodzieje z Monneta! Przerywają spotkanie! Wchodzą do gabinetu! Upychają się w nim, jak śledzie w beczce! Pracownicy trzech naszych placówek! Roześmiani i obserwujący moje zaskoczenie, najpierw śpiewają „Sto lat!”, a potem wręczają prezent. Niezwykły porcelanowy serwis śniadaniowy, piękny sam w sobie… Do tego jeszcze ręcznie malowany, z moimi monogramami… I żeby tego było mało, na spodzie talerzyka wykaligrafowany jest napis:

>„Nauka to czary, które naprawdę działają” Kurt Vonnegut

Z najwspanialszymi życzeniami

Czarodzieje z Monneta

Warszawa, 17 stycznia 2024 r.<

To było bardzo wzruszające dla mnie i zaskakujące… W przyszłym tygodniu wypadają moje okrągłe 🙂 urodziny, ale takiego obrotu spraw się nie spodziewałam… I jeszcze dostałam piękną, także ręcznie malowaną, kartkę z życzeniami i podpisami ofiarodawców.

No i ten cudowny cytat z Kurta Vonneguta – „Nauka to czary…” W połączeniu z naszą szkolną misją – „Radość uczenia (się)” daje naprawdę ciekawą perspektywę dla każdego z nas i każdego z naszych uczniów.

Czarodzieje z Monneta, zamieniajmy każdy nasz szkolny dzień w radosne czarowanie! Do poważnych zadań podchodźmy z uśmiechem i lekkością sztukmistrzów! Dajmy sobie i tym, którzy rosną, radość, wynikającą z poczucia sensu tego, co robimy! Niech Moc będzie z nami! Dziękuję, że jesteśmy razem! Dziękuję za dzisiejszą niespodziankę!

Leave a Reply