Badowskie folwarczne radości

Jest takie miejsce na Mazowszu, gdzie przepiękna natura, przestrzenne pejzaże oraz wiejskie klimaty spotykają się z wyrafinowaną sztuką – nie tylko kulinarną.

Jest taki zespół z Ełku, który nazywa się Tygiel Folk Banda i który gra transową, magiczną muzykę, inspirowaną kompozycjami cygańskimi, żydowskimi, bałkańskimi, tureckimi, ale także – rosyjskimi i ukraińskimi.

Czasami zdarza się, że dwoje ludzi chce ogłosić najbliższym, że planują bycie razem na dłużej, oby – do końca życia, że się kochają. Chcą nie tylko ogłosić to najbliższym, ale także pobyć z nimi w radości, serdeczności i bliskości. I wtedy Badowski Folwark i Tygiel Folk Banda tworzą najlepsze tło dla takiego bycia razem – mieszankę radości i misterium, szczęścia i nostalgii, żywiołowości i liryzmu. A jeszcze jak się trafi do tego pełnia księżyca, w dodatku – super księżyca, robi się naprawdę niezwykle. Taniec bosymi stopami na przepięknym trawniku pokrytym wieczorną rosą. Taniec ognia nad jeziorem. Pyszne wino. Kunsztownie przyrządzone warzywa. Poranne pianie kogutów.

W nocy z 9 na 10 sierpnia mieliśmy szczęście uczestniczyć w takim misterium.

DSCN0573DSCN0646

Leave a Reply