KOZIOŁ 2014

ŚMIERĆ HRABIEGO I KRADZIEŻ W MUZEUM

albo

OSKAR NA TACZKACH

czyli

WIEJSKIE DETEKTYWISTYCZNE OPOWIEŚCI

DZIWNEJ TRESCI

BY

UCZNIOWIE MONNET INTERNATIONAL SCHOOL

Kozłowy tygielek kreatywności i poczucia humoru, połączony z naukowym fieldwork’iem, rozgrzał się w tym roku do czerwoności. Pomysłodawcami formuły wyjazdu byli nauczyciele, ale szybko uczniowie przejęli pałeczkę. Pierwszym punktem programu „zielonej szkoły” była detektywistyczna zabawa integracyjna oraz konkurs na najszybsze i najlepiej uargumentowane rozwiązanie zagadki kryminalnej. W przerwach śledztwa prowadzonego przez wszystkie grupy uczniów odbywały się warsztaty IB, prowadzone przez koordynatorki MYP i DP oraz – zajęcia sportowe. Po rozwiązaniu zagadki grupy zajęły się przygotowaniem krótkiego pokazu: teledysku, filmu, przedstawienia z wykorzystaniem wylosowanych narzędzi i miejsca przestępstwa. Prace nad pokazem przeplatane były spływem kajakowym, warsztatami Learner Profile, warsztatami psychologicznymi, zajęciami w parku linowym, lekcjami biologii i geografii oraz artu. W środę wieczorem uczestniczyliśmy w ognisku, którego główną atrakcją był muzyczny występ nauczycieli – Janusza Tryzno i Rolanda Szymczykiewicza. Baaardzo przyjemnie było posłuchać muzyki pod rozgwieżdżonym niebem, nad brzegiem rzeki Pisy. Urozmaicony repertuar porwał uczestników do wspólnego śpiewania.

W czwartek odbył się mecz siatkówki: kadra-uczniowie, wygrany przez nauczycieli, a także prezentacja efektu działań uczniów.

Gratuluję wszystkim ogromnej pomysłowości. Większość klas wybrała formę filmową. Jedna – mieszaną: filmowo-teatralną. Tylko uczniowie klasy I gimnazjum zaprezentowali scenkę teatralną. „Zielona szkoła” w Koźle 2014 pokazała, że na kreatywność uczniów i nauczycieli Monnet International School zawsze można liczyć.

Kozioł 3

 Kozioł 2

Kozioł 1

Galeria zdjęć

Leave a Reply