WRESZCIE – PRZEPROWADZKA!

Wygląda na to, że zakończył się czas poniewierki i walki – o lokal, o poczucie elementarnego bezpieczeństwa. Znaleźliśmy budynek, który sprawi, że wreszcie najwyższe międzynarodowe standardy edukacyjne doczekają się w naszej szkole adekwatnych, najwyższych standardów lokalowych.

Z wielką radością informuję, że w piątek 16 marca odebrałam decyzję – ostateczną i prawomocną – dopuszczającą działalność oświatową w budynku biurowym przy ul. Belwederskiej 6a (wejście od ul. Zbierskiej). Nadszedł więc czas, by ogłosić zmianę siedziby!

Po feriach wielkanocnych gimnazjaliści, licealiści oraz uczniowie klas piątej, szóstej i siódmej podstawówki rozpoczną zajęcia już w nowej lokalizacji. Przedszkolaki przeniosą się do nowego obiektu w drugiej połowie kwietnia.

Wszyscy uczniowie realizujący MYP będą uczyć się w tym samym budynku, a nauczyciele przestaną kursować między ulicami Abramowskiego i Stępińską.

Budynek znaleźliśmy jesienią 2016 r. Szybko porozumieliśmy się z właścicielami na temat kształtu umowy. Poprzedni najemca opuścił obiekt w maju 2017 r. Ponieważ wnętrza nie wymagały wprowadzenia wielu zmian, by urządzić w nich sale przedszkolne i klasy lekcyjne, przyjęliśmy, że przeprowadzka nastąpi w sierpniu 2017 r., a nowy rok szkolny rozpocznie się już w nowej siedzibie.

Niestety urzędowe procedury przeciągnęły się do połowy marca 2018 roku.

Był to dla mnie trudny czas, w którym ogromna radość z walorów nowej siedziby i możliwości, jakie ona daje, mieszała się z lękiem, że do przeprowadzki z jakichś formalnych powodów jednak nie dojdzie. I nawet ostatnie dni, kiedy to miałam informacje, że procedury zmierzają do szczęśliwego końca, były czasem tortury niepewności i warowania przy telefonie w oczekiwaniu na wieści – dobre lub złe.

Budynek przy ul. Belwederskiej pokochałam od pierwszego wejrzenia. Będzie w nim teatr, siłownia, piękna biblioteka i pracownia artu. Ostatnie piętro – za każdym razem, gdy się tam pojawiam – generuje łzy szczęścia. Wierzę, że dla Monnet International School nadszedł najlepszy czas – rozwoju i nowych możliwości. Życzę tego nam wszystkim!

 

 

 

Leave a Reply