TEGOROCZNA INTEGRACJA W KOŹLE

Była ważna i bardzo potrzebna, jak co roku.

Jak co roku było dużo sportu, informacji o programie IB, zajęć integracyjno-językowych, zajęć terenowych z biologii i geografii.

Wyjątkowo w tym roku odbyły się spotkania z doradcą edukacyjnym i konsultacje matematyczne na temat Internal Assessment.

I tak jak w ostatnich latach – celem było powstanie przedstawienia. W tym roku scenariusz napisały polonistki – Krystyna Szrajber i Magda Mika.

Powstał spektakl pod tytułem „Międzybajki”. Występują w nim motywy z różnych baśni – o Czerwonym Kapturku, o Jasiu i Małgosi, o Kopciuszku, o Śpiącej Królewnie i krasnoludkach.

Mowa jest jednak o współczesnym świecie. Baba Jaga przestrzega diety niskotłuszczowej i zamiast tuczyć odchudza Jasia i Małgosię, by ugotować ich na parze z brokułami i bez soli.

Kopciuszek jest buntowniczką w glanach, która nie może ścierpieć dyktatu modowych blogów.

Przedstawienie ma wiele cech musicalu. Pokażemy je „światu” podczas Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży w Arkadach Kubickiego – w piątek 25 września o godzinie 13.00.

Serdecznie dziękuję nauczycielom za przygotowanie ciekawego programu, a uczniom, którzy uczestniczyli w „zielonej szkole”  – za jego realizację.

Leave a Reply