SZKOLNE PRZEDŚWIĄTECZNE AKCJE CHARYTATYWNE

PRZEDŚWIĄTECZNE  AKCJE  CHARYTATYWNE  W  NASZEJ  SZKOLE

1.       SPEŁNIJ JEDNO MARZENIE

Inicjatorką i organizatorką tej akcji była nauczycielka przedszkolnej grupy Maluszków Aneta Węgierak. Dzięki niej oraz zaangażowaniu rodziców i nauczycielek udało się spełnić marzenia dwuipółletniego chłopczyka i dwunastoletniej dziewczynki.

2.       ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT W KORABIEWICACH

Uczennice klasy III IB – Julia Obukh i Julia Trzos, prowadząc w szkole podczas przerw kawiarenkę, zarobiły na schronisko ponad 700,00 PLN.

3.       SZLACHETNA PACZKA

Akcję zainicjowała Angelika Maj. Włączyły się wyjątkowo hojnie i aktywnie całe społeczności naszych czterech szkół – uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Podczas pakowania i przewożenia 71 paczek najbardziej aktywni byli: uczniowie – z kl. II IB Julianna Król, Julia Michiewicz, Julia Wdowicka, Kuba Wdowicki, Ewa Grabska i Karolina Żmigrodzka, z kl. III IB – Filip Murawski i Naim Khoudiri oraz pracownicy szkół: Grzegorz Dobosz, Joanna Hermaniuk, Anna Ludwiczak, Renata Łukaszewicz, Krystyna Szrajber, Paulina Włoszczowska, Katarzyna Wojtczak.

4.       ŚWIĄTECZNY  KIERMASZ  CHARYTATYWNY

Inicjatywa, koncepcja i przygotowanie to głównie dzieło nauczycielek: Miry Ciechowskiej, Renaty Dziury, Małgorzaty Gierlińskiej, Angeliki Maj, Marty Pokorskiej. W realizację włączyli się praktycznie wszyscy, ale wyróżnić należy Renatę Dziurę, Angelikę Maj, Katarzynę Wojtczak i wszystkie nauczycielki przedszkola i szkoły podstawowej oraz Sarę Zimmermann z kl. III IB.

Podczas kiermaszu najbardziej aktywni byli uczniowie kl. III IB. Sara Zimmermann i Naim Khoudiri rewelacyjnie prowadzili Loterię Fantową i uzbierali ponad tysiąc dwieście złotych.

Sandra Gołaszewska, Natalia Lakhiani, Agata Osóbka-Morawska, Dominik Pawłowski, Marta Szelągowicz i Julia Trzos sprzedawali własne wypieki oraz gorące napoje w kawiarence. Jan Lerch tworzył muzyczne nastroje, a Ola Kossakowska prowadziła warsztaty dla dzieci. Ekipa z kl. I pre-IB obsługiwała Grotę Świętego Mikołaja, w rolę Świętego wcielił się Aleksander Kobyliński, elfami byli: Marysia Wysieńska, Zosia Bichniewicz i Alek Paczóski, a uczennice kl. I gimnazjum Paulina Bogusz i Victoria Heyn pracowały przy Drzewku Darów. Rodzina: Ewa, Olivier, Sofia i Alexis Vaubourgowie sprzedawała kalendarze, bransoletki i breloczki z gumek, zbierając pieniądze na schronisko dla zwierząt w Korabiewicach. Uczennica kl. 1 pre-IB Marysia Czajkowska i jej mama sprzedawały przetwory, bransoletki i własnoręcznie wykonane kartki.

 Specjalne podziękowania należą się Renacie Dziurze, która pozyskała na Loterię Fantową mnóstwo atrakcyjnych przedmiotów – produktów firmy kosmetycznej ELITE MODEL’S FASHION. Dzięki niej „każdy los wygrywał”.

Podobnie – serdecznie dziękuję fundacji Zen-Driving za przyłączenie się do zbiórki pieniędzy poprzez udostepnienie sprzętu do szkolenia kierowców – symulatora jazdy i biofeedback’u, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i był oblegany przez cały czas trwania kiermaszu.

Dziękuję za obecność przedstawicielom UNICEF Polska w osobach dyrektora Marka Krupińskiego i absolwenta naszego liceum Krzysztofa Chudak-Morzuchowskiego. Krzysztof opowiadał zainteresowanym o akcjach UNICEFu, rozdawał foldery informacyjne.

5.       TRWA AKCJA „GÓRA GROSZA”, nad którą czuwają Aleksander Paczóski i Filip Jankowski z klasy I pre-IB.

 6.       TRWA ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA KOLEJNE SCHRONISKO  DLA ZWIERZĄT – AZYL POD PSIM ANIOŁEM

Inicjatorkami są uczennice kl. II IB – Flavia Fijałkowska i Karolina Żmigrodzka, które podczas przerw prowadzą kawiarenkę. Wspiera je romanistka Małgorzata Gierlińska.

7.       WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Nasi uczniowie szykują się do wolontariatu w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy – wiem już o dwóch licealistkach – Ewie Grabskiej i Anastazji Wiśniewskiej z kl. II IB.

Cieszy mnie bardzo aktywność naszych najstarszych uczniów. Choć matura zbliża się wielkimi krokami, myślą o podejmowaniu akcji pomocowych.

Ekscytował mnie zapał młodszych podczas wytwarzania ozdób świątecznych. Ich wzruszenie akcją PAH – Pajacyk i codzienne klikanie w brzuszek pajacyka. Przejmował ich namysł nad kwestią, jak można przeżyć przy dochodzie miesięcznym 300 złotych na osobę i zadziwienie, dlaczego dwoje dzieci musi spać pod jedną kołdrą, bo rodziców nie stać na kupienie drugiej.

Proszę spojrzeć też na zdjęcie Wowy z kl. 2a i jego ogromne oczy wpatrzone w Krzysztofa Chudak-Morzuchowskiego, opowiadającego o sytuacji dzieci w Sudanie Południowym.

Dziękuję bardzo wszystkim, dzięki którym tyle mądrych i dobrych rzeczy wydarzyło się i dzieje się nadal w szkole.  Uczniom, nauczycielom i rodzicom, a także personelowi administracyjno-technicznemu należą się słowa uznania.

 

Leave a Reply