ŚWIĘTO EDUKACJI W MIS

W piątek obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji. Klasa siódma dwukrotnie przedstawiła przygotowany przez siebie spektakl – parodię szkoły – najpierw starszym klasom szkoły podstawowej, później – gimnazjalistom i licealistom. Siódmoklasiści świetnie poradzili sobie ze swoim szkolnym debiutem, zagrali swoje role brawurowo.

Popołudniu odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, uświetnione występem drugoklasistów.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, zaangażowanym w przygotowanie obchodów Święta Edukacji i nauczycielom, którzy ich w tych przygotowaniach wspierali.

Szczególnie chciałabym podziękować nauczycielowi historii i koordynatorowi CAS Jakubowi Lorencowi za znakomity mini wykład, przedstawiający reformę edukacji wprowadzoną przez Komisję Edukacji Narodowej, w zestawieniu z filozofią IB.

Polacy mają być z czego dumni – w XVIII wieku byli prekursorami nowoczesnego systemu szkolnictwa. Wtedy – pomimo trudnej sytuacji geopolitycznej – znaleźli się mądrzy ludzie, skupieni wokół Hugona Kołłątaja,  którzy wprowadzili bardzo śmiałe i nowatorskie w tamtych czasach zmiany w edukacji. Dobrze, że te wydarzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały przypomniane.

 

Leave a Reply