STUDNIÓWKA 2015

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że studniówka 2015 stała się faktem – uczniom kl. III IB, ich rodzicom i nauczycielom, zwłaszcza wychowawczyni – Mirze Ciechowskiej.

Nasza uroczo-siermiężna sala gimnastyczna zamieniona została w miejsce oskarowej gali.

Polonez wypadł imponująco. W imieniu nauczycieli i swoim dziękuję też za piękne kwiaty.

Wyróżnikiem tegorocznej studniówki było przede wszystkim ogromne zaangażowanie i bardzo liczna reprezentacja rodziców i rodzin naszych tegorocznych maturzystów – bardzo Państwu za to dziękuję! Młodzież wyjątkowo potrzebuje teraz naszej wspierającej, mądrej  obecności.

Czeka ją – już za około 80 dni! – najtrudniejszy egzamin w życiu. Trudność matury nie wynika z kwestii merytorycznych, choć matura IB na pewno jest poważnym wyzwaniem, ale głównie z powodów emocjonalnych i społecznych. Przypada w momencie różnych uczuciowych zawirowań młodych ludzi. Odbywa się też jakby „na społecznej scenie” –  społeczeństwo i media interesują się przebiegiem i wynikami matury. Oczy wszystkich znajomych i rodziny skierowane będą w stronę maturzystów. Od wyników egzaminów zależy naprawdę wiele. To jest trudne do uniesienia.

Bardzo ważne jest, żeby uczniowie kl. III IB jak najmądrzej wykorzystali te 80 dni, które ich dzielą od egzaminów. Od tego zależy naprawdę bardzo wiele. Trzeba zrobić wszystko, by nie zabrakło im w tym czasie motywacji, zdrowia, koncentracji na zadaniach i optymizmu. To jest apel zarówno do otoczenia naszych uczniów, ich najbliższych, jak i do nauczycieli.

Trzymam też kciuki za Anię, która, niestety, trafiła do szpitala. Życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzę, by udało Wam się w ciągu tych osiemdziesięciu dni zapracować na maksymalny, możliwy dla każdego/każdej z Was, wynik na maturze. Bądźcie dzielni i pracowici! Dajcie sobie jak największą szansę na sukces, spełnienie i wolność. Dajcie też sobie wzajemne wsparcie! Bądźcie grupą, która daje siłę, która wzmacnia.

Na tej ostatniej prostej – POKAŻCIE, NA CO WAS STAĆ!

 

Leave a Reply