WIOSNA OGŁOSZONA !!!

Uczestniczyliśmy dzisiaj – jak co roku z okazji pierwszego dnia wiosny – w Święcie Szkoły. Obchody były radosne jak sama wiosna. Zaczęły się od debaty oksfordzkiej na najważniejszy dzisiaj temat. Teza brzmiała: „Topmy!”. Broniła jej drużyna licealistek wspartych przez nauczyciela historii – Jakuba Lorenca. Obrońcami antytezy był zespół ósmoklasistów. Zarówno zwolennicy tezy, jak i wyznawcy antytezy wykazali się świetnym przygotowaniem. Zebrali wszystkie możliwe argumenty, a także te – niemożliwe. Udało im się skupić bez reszty uwagę publiczności. Następnie odbyło się głosowanie. Publiczność – via kahoot! – wydała werdykt: wygrali zwolennicy antytezy. Zrezygnowaliśmy więc z topienia marzanny i obejrzeliśmy arcyzabawny spektakl profesjonalnie (jestem wciąż w szoku!!!!, choć przecież może powinnam się już przyzwyczaić) przygotowany przez Szkolny Teatr Monneta w reżyserii polonistki Krystyny Szrajber. Jeszcze nigdy tak bardzo nie śmiałam się w szkole! Będę czekać na kolejną prezentację farsy Michaela Frayna „Czego nie widać”. Profesjonalny teatr nie powstydziłby się naszej szkolnej inscenizacji. Młodzież zagrała brawurowo, radząc sobie bez trudu ze skomplikowaną, szybką akcją. Publiczność podziękowała wykonawcom owacją na stojąco. Za mało mamy na co dzień dzikiej radości i wybuchów śmiechu. Prosimy o kolejne komedie!

Równie entuzjastycznie został przyjęty występ szkolnej kapeli rockowej. Był to mocny debiut! Prosimy o zdecydowanie dłuższy występ na koniec roku szkolnego!

Było cudnie! Radośnie! Dynamicznie! Piękne dwudzieste siódme urodziny naszej szkoły! Dziękuję wszystkim twórcom i uczestnikom dzisiejszych wydarzeń. Dziękuję też gimnazjalistom za zorganizowanie kawiarenki. Dochód z niej zostanie przekazany Hospicjum św. Krzysztofa.

Leave a Reply