ZIELONA SZKOŁA W GDYNI – KL. 1-PRE-DP B; RELACJA ZOSI BONAROWSKIEJ

Po wyczerpującym roku ciężkiej, lecz owocnej nauki, w nadziei na moment oddechu wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta. W Gdyni zwiedziliśmy Muzeum Emigracji, gdzie mogliśmy poznać drogę polskich emigrantów od czasów średniowiecznych do czasów współczesnych, słuchając w zaciszu własnego audio przewodnika. Dalej, w Akwarium Gdyńskim MIR mieliśmy okazję zobaczyć, niekiedy po raz pierwszy, wiele ciekawych gatunków zwierząt morskich, z których część żyje lub żyła w Bałtyku. Nasza koleżanka Iza, zafascynowana nowo poznanymi gatunkami stworzeń morskich, zrobiła każdemu z nich zdjęcie.

Po mile spędzonym czasie w Akwarium, dzięki niespodziewanie ładnej pogodzie, mogliśmy cieszyć się aktywnym pobytem na gdyńskiej plaży. Tam graliśmy w siatkówkę, zorganizowaliśmy turniej sportowy i próbowaliśmy lodów w słynnej gdyńskiej lodziarni „Mariola”.

Następnego dnia w Gdańsku odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Okres od 1939 do 1945 został pokazany z różnych perspektyw, dogłębnie poznaliśmy przyczyny, sam przebieg, koniec i konsekwencje wojny. Wycieczka wpisała się w materiał przerobiony w tym roku szkolnym na historii, dzięki czemu mogliśmy utrwalić sobie wiedzę na tak ważny temat. Poza zwiedzaniem mieliśmy też czas na tzw. integrację, czyli po prostu poznanie się i cieszenie się swoim towarzystwem.

Zosia Bonarowska, klasa Ib pre-IB

„Byłam zachwycona radosną atmosferą panującą wśród uczniów i piękną pogodą.” – Wychowawczyni

Nauka przez zabawę” – Iza J.

Fajnie, ale krótko” – Makar M. „Najlepszą częścią była bitwa na dmuchawce” – Zuz

Leave a Reply