ZACHWYT

Bardzo nie lubię, gdy ktoś chce mnie filmować. Mam duży problem z zaakceptowaniem swojego filmowego wizerunku. Tak jest i tym razem. Mimo to jednak zachwyciłam się filmem reklamującym szkołę, wykonanym przez naszego ucznia Jakuba Reszutę.

Jakub zachwycił mnie swoją osobowością już podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wyróżniał się spośród innych kandydatów szczerością, determinacją i świadomością celu, do którego dąży.

Podczas spotkania przedstawił mi się jako miłośnik sportu i entuzjasta tworzenia filmów. Pytany o plany na życie jednoznacznie i bez wahania stwierdził, że planuje skończyć wyższą szkołę filmową. Opowiadał o filmach, które nakręcił w przeszłości. Mówił, jak bardzo lubi angażować i motywować innych do wspólnych projektów. Szczerze przyznał się, że nie lubi matematyki i że ma z nią kłopot. Obiecał mi jednak, że jeśli przyjmę go do szkoły, zrobi wszystko, by nadrobić zaległości i „zaprzyjaźnić się” z nielubianym przedmiotem.

Tak się też stało, co nie było wcale proste, gdyż utrwalona postawa – „matematyka nie jest dla mnie” – stanowiła duży problem. Sukces w przełamaniu tego nastawienia świadczy o determinacji i charakterze Jakuba. Jeśli postawi przed sobą cel, choćby najtrudniejszy, osiągnie go.

W przyszłej karierze filmowca jest to cecha niezwykle ważna. Na początku swojej reżyserskiej pracy będzie się bowiem musiał zmierzyć z licznymi naciskami, by tworzył kino komercyjne. Wiem, że ma talent i że zależy mu na własnej ekspresji, a o nią będzie musiał odważnie i ryzykownie zawalczyć.

Jakub podczas czterech semestrów nauki w Monnet International School wyreżyserował kilka znakomitych filmów, m.in.:

1)„ Bernice bobs her hair”,  na motywach opowiadania  F.S. Fitzgeralda; zdobył 2. miejsce  na I Monnet Film Festival (wiosna 2020);

2) „Czerwony Diament” – na tydzień świadomości zdrowia psychicznego (jesień 2020);

2) „ Painting from a live paint” – trzyodcinkowy serial,  pierwsze miejsce  na II Monnet Film Festival  (wiosna 2021);

3) Film promocyjny na rzecz szkoły: reklama kursów przygotowawczych do egzaminów wstępnych do liceum (wrzesień 2021).

No i teraz – film promujący szkołę. Myślę, że – pomimo kłopotliwego dla mnie zakończenia – najlepszy ze wszystkich dotychczasowych!

Dziękuję i gratuluję twórcy! Dziękuję i gratuluję wszystkim osobom, które wystąpiły w filmie!

Wspomniany film:

Leave a Reply