WDZIĘCZNOŚĆ

Jest podobno jedną z najzdrowszych emocji. Niektórzy nawet – z powodów wyłącznie medycznych 🙂 – codziennie wieczorem praktykują medytację wdzięczności, dziękując Opatrzności za całe dobro, które danego dnia ich spotkało.

Dobrze jest czuć wdzięczność!!!

Podczas piątkowego pożegnania absolwentów 2021 wzruszające były słowa nauczycieli o uczniach – zindywidualizowane słowne portreciki każdego maturzysty. Niezwykłe gesty uczniów wobec każdego nauczyciela – przemyślane, pełne serdeczności, wdzięczności i sympatii. Dziękczynne tabliczki. Statuetka dla „najlepszej koordynatorki DP na świecie”. Ukraiński ręczny dzwonek (mieliśmy taki na Górskiej), którym od tej pory będziemy rozpoczynać i kończyć każdy rok szkolny.

Jestem wdzięczna za miłe słowa również pod moim adresem i pod adresem mojego zmarłego męża.

Maturzyści bardzo docenili błyskawiczne przeniesienie szkoły w marcu 2020 r. na platformę Microsoft Teams. Najstarsi nasi uczniowie nie stracili z powodu epidemii ani jednej lekcji, co podobno nie zdarzyło się w innych szkołach IB.

Szczególnie przejęła mnie ekspresja wdzięczności naszych uczniów-obcokrajowców, której wczoraj doświadczyłam. A przecież na ogół dołączyli do liceum jedynie na ostatnie dwa lata Diplomy…

Makar, Yevheniia, Yan Lu, Jiri, Alice, Olivia – dziękuję Wam!

Życzę wszystkim naszym tegorocznym absolwentom wielu sukcesów, spełnienia marzeń i realizacji planów w dorosłym życiu.

Pamiętajcie o nas! Już teraz zapraszam Was na uroczystości trzydziestolecia Monneta w marcu 2022 roku.

Leave a Reply