UDANYCH WAKACJI!!!

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie, Szanowni Państwo – Rodzice Uczniów,

Za nami bardzo dziwny, niezwykle trudny rok szkolny, wymagający od nas odporności i dzielności.

Bardzo dziękuję za współpracę i wsparcie w trudnych chwilach! Dziękuję za rozmaite – bardzo udane! – inicjatywy, które sprawiły, że nawet zdalne nauczanie nie było pozbawione całej gamy rozmaitych twórczych aktywności i wydarzeń takich jak zielone szkoły, rozmaite festiwale, konkursy, spotkania bardzo cool(turalne), rozgrywki sportowe. Bardzo rozwinęła się Gazeta Monneta. Powstaje coraz więcej coraz lepszych tekstów. Autorami ich – co bardzo ważne! – są uczniowie ze wszystkich trzech programów IB. Rozpoczęła działalność Telewizja Monneta. Pomimo utrudnień w organizowaniu prób nie zawiesił działalności Teatr 4. Piętro. Również samorząd szkolny pozostawał przez cały rok aktywny. Nasi uczniowie mogą realizować swoje liczne pasje i zainteresowania, rozwijać tzw. umiejętności miękkie, które w procesie uczenia się, zwłaszcza w programach IB,  są nie do przecenienia.

Bardzo dziękuję za wzorową postawę podczas pierwszej „totalnej” (obejmującej wszystkie trzy programy IB) wizytacji przeprowadzonej przez IBO. Wypadła ona znakomicie, najlepiej w historii szkoły. Ale też prawdą jest, że nasza historia to stały, dynamiczny, nieprzerwany rozwój. Zmieniamy się, ulepszamy, realizujemy nowe pomysły. Wychodzę bowiem z założenia, że szkoła, która zatrzymuje się w miejscu, powiela raz wypracowane schematy działań, tak naprawdę cofa się. Miesiące zdalnego nauczania rozwinęły nasze możliwości, związane z wykorzystaniem Internetu w pracy szkoły i też przyczyniły się do jej rozwoju.

Kochani Ósmoklasiści, wśród Was są osoby, które pamiętam z przedszkola… Mam Was przed oczami, kiedy mieliście dwa, trzy lata. To jest dla mnie niezwykłe przeżycie spotykać Was teraz na szkolnym korytarzu, takich dorosłych, niekiedy – wyższych ode mnie. Na ogół z radością i satysfakcją śledzę Wasze oceny w dzienniku elektronicznym, obserwuję Wasze różne występy… Cieszę się, że niektórzy z Was po ośmiu, a czasem – po jedenastu latach nie mają jeszcze dość Monneta i zostaną z nami na kolejne cztery lata. To będzie dla mnie wielka radość obserwować Waszą maturę! Wszystkim Ósmoklasistom życzę sukcesów i satysfakcji na nowym etapie edukacyjnym!

Drogie Przedszkolaki, Drodzy Uczniowie, życzę Wam wspaniałych wakacji – kontaktu z morzem, plażą, lasem, łąką, oderwania na jakiś czas od elektroniki, dobrych relacji z najbliższymi oraz rówieśnikami; świetnej zabawy!

Tego samego życzę naszym Nauczycielom i Rodzicom Uczniów – udanego wypoczynku w rodzinnym gronie, na tle „pięknych okoliczności przyrody”!

Leave a Reply