TRZYDZIESTOLECIE SZKOŁY

Zbliża się wielkimi krokami jubileusz trzydziestolecia szkoły. Obchody odbędą się 24, 25 i 26 marca 2022 r. w naszej siedzibie przy ul. Belwederskiej.

Liczę na uczniowskie aktywności teatralne, muzyczne i filmowe. Powstanie film dokumentalny o naszej historii, spektakl teatralny i być może – musical. Mam nadzieję na jubileuszową aktywność Gazety Monneta i Telewizji Monneta. Planuję nawiązać do konwencji i estetyki niezwykłej uroczystości jubileuszowej z okazji dwudziestopięciolecia Monneta. Samorząd uczniowski zaproponował zorganizowanie konkursu fotograficznego upamiętniającego współzałożyciela szkoły – Jerzego Piskorskiego. Jakub Lorenc zajmie się organizacją zjazdu absolwentów, który odbędzie się w sobotę 26 marca 2022 r. Całości obchodów szefować będzie Krystyna Szrajber.

Jeszcze przed zakończeniem tego roku szkolnego zajmę się przygotowaniem książki o naszej szkole. Znajdą się w niej zdjęcia różnych szkolnych wydarzeń, robione przez Jerzego na przestrzeni wielu lat, a także – teksty wspomnieniowe.

Już teraz zachęcam pracowników szkoły, absolwentów, uczniów i ich rodziców do spisania takich wspomnień czy też anegdot, obrazujących różne wydarzenia z życia naszych placówek. Teksty przyjmować będę do końca września 2021 r.

Leave a Reply