SZKOLNA WIOSENNA INTENSYWNOŚĆ

Kwiecień i maj to w szkole bardzo intensywne miesiące. Odbywa się rekrutacja do liceum, matura, egzamin ósmoklasisty, sesja egzaminacyjna, wystawa PYP i kolejne „zielone szkoły” w różnych klasach. W tym roku do kompletu doszła nam kuratoryjna kontrola bezpieczeństwa w szkole podstawowej.

Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy pracowali w komisjach egzaminacyjnych, oraz wicedyrektorkom i koordynatorkom, które nadzorowały ich pracę. Matura przebiegła wzorowo – ze względu nie tylko na perfekcyjne przestrzeganie procedur, ale także – ze względu na spokój i wyjątkowo dobrą atmosferę. Ukłony i gratulacje należą się Joasi Majorek oraz – naszym maturzystom. Podobnie – egzamin ósmoklasisty, organizacyjnie bardzo udany debiut Angeliki Maj. Dzisiejsze zwieńczenie Primary Years Programme, tzw. wystawa, również zakończyło się sukcesem naszych czwartoklasistów, ale także – Kasi Biernat, Anety Borkowskiej, Joli Borodzik oraz pozostałych nauczycielek wspierających i mentorek.

Dziękuję wszystkim osobom, zaangażowanym w organizację zielonych szkół. Dają one dużo radości naszym uczniom i są im bardzo potrzebne, choć w czasie spiętrzenia różnych służbowych zadań stanowią duże wyzwanie dla nauczycieli. W przyszłym tygodniu na „zieloną szkołę” udaje się ostatnia grupa uczniów – z klas 5 – 8. Mam nadzieję, że i ten wyjazd okaże się udany tak, jak wszystkie poprzednie.

„Kuratoryjna kontrola bezpieczeństwa” nie brzmi ani bezpiecznie, ani przyjaźnie, a jednak odwiedziny pani wizytator okazały się bardzo sympatycznym spotkaniem, a protokół z kontroli, który odebrałam w piątek w Kuratorium, nie zawiera żadnych zaleceń. Pani wizytator sprawdzała – rozumiane wieloaspektowo – bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły podstawowej oraz zgodność stworzonych przez nas procedur bezpieczeństwa z prawem oświatowym. Znakomity wynik kontroli to efekt codziennej pracy wicedyrektorek, nauczycieli, pracowników ochrony i sekretariatów, a także – wymyślonych przez Jurka systemów dostępu do naszych siedzib przy ul. Belwederskiej i Stępińskiej.

Czerwiec szykuje się również bardzo intensywny. Czeka nas jubileuszowy tydzień, a zaraz po nim klasyfikacja uczniów na koniec roku szkolnego.

Dziękuję wszystkim współpracownikom za profesjonalizm, zaangażowanie i … uśmiech na twarzach w tym bardzo wymagającym czasie!

Leave a Reply