ŚWIĘTO PYP

Ostatni piątek był świętem IB w naszej szkole! Klasy czwarte przygotowały tzw. wystawę Primary Years Programme. Wystawa jest formą egzaminu kończącego program IB dla najmłodszych uczniów. Tak mądrze wymyśliło IBO, nie poddając się bezsensownej modzie na testowanie i porównywanie dzieci. Od klasy piątej dzieci będą realizować Middle Years Programme.

Czwartoklasiści sami zdefiniowali, jaki projekt badawczy chcą realizować. Sami podzielili się na 5 grup, zaangażowanych w zgłębianie różnych zagadnień. Szukali wsparcia u różnych nauczycieli i innych osób. Najważniejszy był sam proces przygotowywania się do wystawy, zbierania i analizowania informacji, wyciągania wniosków.

Sama wystawa była perfekcyjnie przygotowana. Gratuluję uczniom. Dziękuję najbardziej zaangażowanej w przygotowania wychowawczyni kl. IV a – Barbarze Szmigiel-Podkańskiej, a także wychowawcy kl. IV b – Michałowi Fijce oraz nauczycielce muzyki Magdalenie Skawińskiej. Ponadto dziękuję wicedyrektor Katarzynie Wojtczak, koordynator PYP – Marcie Brzywcy i wszystkim osobom, które wsparły dzieci w realizacji ich ostatniego i największego projektu PYP.

Zachęcam do obejrzenia fotoreportażu z wystawy oraz materiałów z przygotowań do niej, zamieszczonych na stronie internetowej.

Leave a Reply