ŚWIĄTECZNY KIERMASZ DOBROCZYNNY

Dzięki hojności uczestników dzisiejszego Świątecznego Kiermaszu Dobroczynnego zebraliśmy 4256,40 PLN. Całość trafi do Nepal Youth Foundation.

Podczas otwarcia kiermaszu pomysłodawczyni celu dzisiejszej zbiórki – Marysia Czajkowska z kl. II IB – opowiedziała o swoim pobycie w Nepalu i sytuacji tamtejszych dzieci.

Następnie wystąpili uczniowie gimnazjum, którzy pod kierunkiem wychowawczyni klasy I Krystyny Szrajber, przygotowali sympatyczny świąteczny program, na który składały się kolędy i wiersze, a także życzenia dla zebranych.

W kawiarence serwowano gorące napoje i ciasta upieczone przez uczniów, między innymi – słynnego bananowca Kuby Pressello z kl. I pre-IB. Szybko znalazł nabywcę bajeczny „słodki domek”, skonstruowany przez Franciskę Stefanię Kovessi, uczennicę kl. II IB.

Marysia Czajkowska z mamą sprzedawały przetwory – konfitury, soki, grzybki w occie, chrzan, ekologiczny miód, a także własnoręcznie wykonaną biżuterię.

W kąciku dla dzieci spędzali czas najmłodsi. Niektórzy odważyli się nawet zrobić sobie zdjęcie ze świętym Mikołajem.

Podczas loterii można było wylosować atrakcyjne prezenty.

Na stołach cieszyły oczy liczne wyroby naszych przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej – kartki i stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, ciasteczka, pomalowane przez uczniów kubki.

Po podliczeniu zebranych pieniędzy ogromnej radości nie kryła Marysia Czajkowska. 4276,40 PLN to pokaźna kwota w Polsce; a w realiach finansowych Nepalu jest niewyobrażalnie wielka.

Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania dzisiejszego Świątecznego Kiermaszu Dobroczynnego.

 

Leave a Reply