Śpiewająco zakończyliśmy rok szkolny…

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego miało wyjątkowy muzyczno-taneczny charakter. Panował radosny nastrój. Mogliśmy podziwiać występy naszych utalentowanych uczniów, a także nauczycieli. Na instrumentach grali: germanista Janusz Tryzno, biolog Roland Szymczykiewicz i uczennica klasy I pre-IB – Julia, którzy również śpiewali. Po raz pierwszy pięknym głosem pochwaliła się na forum całej szkoły romanistka Renata Dziura, a także uczennice klasy II IB – Karolina, Karina, Flavia, a także – Julianna, Kalina i Antek.

Zachwyciła profesjonalnymi występami baletowymi uczennica kl. I pre-IB Stefania Francesca.

Świetnie poradziły sobie dzieci – uczniowie z naszej podstawówki.

Ucieszył mnie duet śpiewaczy gimnazjalistek – Oli i Pauliny. Gimnazjalistów najtrudniej jest namówić do publicznych występów, a tu się udało i dziewczęta skutecznie pokonały tremę.

Za sprawy techniczne odpowiadało dwóch uczniów kl. II IB – Adrian i Aleksander.

Prowadził całą uroczystość Roland Szymczykiewicz, zachęcając  publiczność do aktywności wszelakiej. Jemu należą się szczególne podziękowania, gdyż był pomysłodawcą formuły tegorocznej uroczystości. Formuła była najlepsza z możliwych – lekka, zabawna, momentami wzruszająca.

Jest tylko maleńki problem – zapowiedź wydarzenia. Mieliśmy obejrzeć spójną całość – niezwykły musical o życiu naszej szkoły. W zapowiedzi czytaliśmy o wydarzeniu epokowym i przełomowym. Obejrzeliśmy natomiast uroczą składankę udanych występów utalentowanych osób.

Okazało się bowiem, że zbyt dużo dzieje się w liceum i gimnazjum w jednym czasie. Tylko w czerwcu nałożyły się na siebie następujące wydarzenia: wymiana polsko-niemiecka, sesja egzaminacyjna, ostatnie „laby” w sobotę 20 czerwca, wyjazd do Londynu na Univerity Taster Courses i gimnazjalny wyjazd do Zakopanego. W związku z tym – nie odbyła się ani jedna wspólna próba! Artyści byli w rozjazdach lub zdawali egzaminy. Bez chociaż jednej wspólnej próby nie jest możliwe stworzenie jakiegokolwiek spójnego wydarzenia artystycznego.

Taka lekcja – planowania, przewidywania i odpowiedzialności za słowa.

Lekcje i doświadczenia są bardzo potrzebne, zwłaszcza – w szkole IB 🙂

Podczas uroczystości zdarzyła się jedna niezwykła okoliczność – wręczenie Statuetki Adama. O Statuetce można sobie poczytać na naszej stronie internetowej – pomyśle na nią, jej autorze i pierwowzorze. Do tej pory za wyjątkowe zasługi dla naszej szkoły wręczone zostały tylko trzy Statuetki, wszystkie – podczas obchodów okrągłych szkolnych jubileuszy. Najbliższy jubileusz – dwudziestopięciolecia szkoły będziemy obchodzić 21 marca 2017 roku.

Tym razem zrobiłam wyjątek wręczając Statuetkę Adama podczas zakończenia roku szkolnego. Ofiarowałam ją wyjątkowej osobie za wyjątkowy wyczyn – dwadzieścia lat pracy na stanowisku wicedyrektora naszej szkoły.

Tegoroczną laureatką Statuetki Adama została Dyrektor Renata Łukaszewicz.

Gratuluję! Życzę satysfakcji z pracy, żelaznego zdrowia, niezłomnego poczucia humoru, nieustającego natchnienia podczas układania planu lekcji i świętej cierpliwości do nas wszystkich!

Całej szkolnej społeczności życzę najwspanialszych wakacji!!!

Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

 

 

 

Leave a Reply