RADOSNE WIEŚCI W ARCYTRUDNYCH DNIACH…

Nikt mi nie wmówi, że wynik testu, jeden lub dwa punkty z matury IB są ważniejsze od nabywania umiejętności autoprezentacji, prowadzenia debat oksfordzkich, współtworzenia teatru, organizowania aukcji i innych wydarzeń charytatywnych, pracy w samorządzie szkolnym.

Rozwijanie wyżej wymienionych umiejętności ma ogromny wpływ na stworzenie miejsca dla siebie w dorosłym życiu. Ma też wpływ na przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na zagranicznych uczelniach i czasem w większym stopniu decyduje o wyniku procesu rekrutacyjnego niż suma zebranych na maturze punktów.

Miło obserwować uczniów, którym ogromną radość sprawia wszelka szkolna działalność pozalekcyjna. Taka działalność cieszy, bo jest ważna i potrzebna sama w sobie. Z dumą i satysfakcją obserwuję rozwój młodych ludzi, którzy angażują się w teatr, gazetę, debaty, koncerty, zbiórki pieniędzy na szczytne cele…

Czasami zdarza się też święto – sypią się laury!

Tak było dzisiaj. 24 października 2020 r. debatancka drużyna Monneta w składzie: Magda Gromek, Maks Murawski, Antek Janicki wygrała turniej debat: Sztuka debatowania. Debaty o sztuce.

Mamy kolejny już puchar zdobyty w turnieju debatanckim!!! Debaty odbywały się online. Tylko finał – w Muzeum Narodowym. Organizatorami tych potyczek była Fundacja Polska Debatuje i Muzeum Narodowe.

Wsparciem dla licealistów była nauczycielka historii – Katarzyna Asłanowicz.

Ogromna radość dla całej szkolnej społeczności! Gratulacje dla naszej drużyny i jej opiekunki!

Leave a Reply