RADOŚĆ Z SUKCESU

Cieszy mnie nie tylko każdy sukces ucznia. Dumna jestem także z osiągnięć naszych wspaniałych nauczycieli. Wszyscy wiedzą, że w Monnecie kadra jest „the best”! Pracuje u nas wiele osób z tytułem doktora, także – egzaminatorów IBO. „Mamy” nawet jednego profesora doktora habilitowanego! Każdy nauczyciel – od przedszkola po liceum – nieustannie szkoli się na warsztatach IBO i nie tylko, rozwija metody swojej pracy, zmienia się. To jest bardzo ważne. Bo kto stoi w miejscu, ten tak naprawdę cofa się. Jest to truizm, o którym jednak trzeba często przypominać miłośnikom nadmiernego porządku i rutyny. Nauczyciel, który sam nie jest permanentnie w procesie zmiany, nie będzie generował zmiany u uczniów. Edukacja polega na zmianie.

Bardzo ucieszyła mnie więc dzisiejsza wiadomość – nasza nauczycielka otrzymała prestiżowe stypendium Fundacji Fulbrighta. Chodzi o nauczycielkę wybitną, zatrudnioną u nas od jedenastu lat. Nie podaję nazwiska, żeby nie zapeszyć – jest pandemia i niczego nie można być nadmiernie pewnym, zwłaszcza – wyjazdu za ocean.

Miło mi było usłyszeć, że otrzymanie stypendium zawdzięcza w dużym stopniu pracy w naszej szkole, w programie Diplomy. Połączenie pracy dydaktycznej w Diploma Programme z pracą naukową i dydaktyczną na uczelni wyższej miało ogromny wpływ na sposób myślenia młodej naukowczyni. Teraz z kolei dziesięciomiesięczna praca w amerykańskim instytucie badawczym sprawi, że wróci do nas nauczycielka jeszcze wybitniejsza i lepiej przygotowana do rozpalania w młodych ludziach zainteresowania swoim przedmiotem.

Oczywiście – mamy też w związku z tym kłopot kadrowy i organizacyjny w roku szkolnym 2022/2023. Jednak przyczyna kłopotu powoduje, że nie mogę przestać się uśmiechać.

Gratuluję i trzymam kciuki, żeby wszystko się udało!

Leave a Reply