PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W ogródku rozpostarł się liliowy dywanik krokusów. Kot z lubością wygrzewa się na słonecznej ławce. Ptaki śpiewają energetycznie, szczególnie intensywnie na skraju Lasu Kabackiego. Przedszkolaki rozprawiły się dzisiaj z Marzanną.

Przyszła wiosna, a naszej szkole stuknęły 23 lata. W magicznym dniu zaćmienia słońca!

Urodziny obchodzone były w formule Festiwalu Talentów. Uczniowie zgłaszali się sami, a szkoła nie cenzurowała występów – kto chciał i czuł się na siłach, mógł zaprezentować wybrany przez siebie  talent. Do siedziby szkoły podstawowej przybyły delegacje licealistów,  gimnazjalistów i przedszkolaków.

Wysłuchaliśmy gry na instrumentach klawiszowych, na gitarach klasycznych  i gitarze elektrycznej, śpiewów indywidualnych i zbiorowych. Obejrzeliśmy przepiękny profesjonalny występ baletowy, autorski układ taneczny oraz taniec irlandzki. Wysłuchaliśmy recytacji wiersza własnego i Wandy Chotomskiej. Jedna z recytatorek i śpiewak zamienili swoje występy w mini scenki aktorskie. Fascynujący, zwłaszcza dla najmłodszych, był pokaz iluzji. Niezwykłe –  pokazy sprawnościowe – gwiazdy, chodzenie na rękach, fiflaki.

Można było obejrzeć wystawę różnorodnych prac plastycznych autorstwa uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych z maturzystami włącznie. Obok płócien, szkiców, rysunków, sukien, podziwialiśmy prześliczne dinozaury z plasteliny oraz  makiety – miasta i wymarzonej szkoły. W segregatorze zaprezentowane były dojrzałe wiersze młodziutkiej autorki. Obejrzeliśmy także przedmioty użytkowe, wykonane z drewna.

Wyświetlany był film z historii szkoły, przedstawiający w sporej części występy artystyczne młodzieży z wcześniejszych roczników.

Uroczystość prowadziło dwoje uczniów z kl. II IB.

Gratuluję naszym wspaniałym uczniom licznych talentów, a także odwagi i dzielności w pokonywaniu tremy! Dziękuję za zaangażowanie i pomysłowość.

Mam nadzieję, że miło spędziliście dzisiejszy dzień w szkole.

Jednocześnie obiecuję, iż w najbliższym czasie odbędzie się w szkole przy Stępińskiej pokaz piłkarzy nożnych – nie było możliwości zorganizowania tego pokazu dzisiaj ani wewnątrz budynku, ani na zewnątrz. Za co bardzo zainteresowanych uczniów przepraszam.

 

Leave a Reply