O CZYM NIE NAPISAŁAM…

  1. DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Pierwszy – 23 stycznia, w sali teatralnej przy Belwederskiej. Dużo przestrzeni, piękne dekoracje i kostiumy, inscenizacja „Jasia i Małgosi” – z piosenkami i ciekawą choreografią, kilkadziesięcioro dzieci.

Drugi – 30 stycznia, w placówce przy Górskiej 7. Dziewięcioro dzieci. Kilka piosenek i tańców. Warsztaty artystyczne z dziadkami.

Wspólny mianownik – szacunek do dziecka. Trema minimalna. Więcej radości, zabawy i przyjemności z kontaktu z babciami i dziadkami. Świetny wspólnotowy klimat. Poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Wzruszenie babci 🙂

2. EXPO – targi szkół niepublicznych, w niedzielę 2 lutego, na Stadionie Narodowym. Tłumy ludzi. Duże zmęczenie wieczorem, bo na nogach od g. 11.00 do 17.30, bez jedzenia i z przetrenowaniem głosu. Ale jaka duma! Jaka radość! Z naszych! Naszych nauczycieli i uczniów! Nie lubię dzielić świata na „my i oni”. „My”-  lepsi, „oni” – gorsi. Przyznaję się jednak, że byłam bardzo dumna z naszego stoiska i pracujących przy nim nauczycieli i uczniów. Ze sposobu prowadzenia rozmów, otwartości, uśmiechu, ciepła… Jakoś jednak – co tu kryć! – wyróżnialiśmy się. Przede wszystkim – stosunkiem do innego człowieka, kulturą, radosną energią…

3. UDZIAŁ KOORDYNATOR ANGELIKI MAJ W PANELU DYSKUSYJNYM  PODCZAS EXPO…

Ogromny sukces! Świetne wystąpienie! Przedstawienie programów IB w pigułce – nic dodać, nic ująć. I jaki miły tembr głosu! Prezencja! Ale też – przytomność umysłu podczas odpowiedzi na tzw. podchwytliwe pytania… Gratuluję!

4.DLACZEGO PROGRAMY IB SĄ NAJLEPSZE…

Wczoraj odbyły się trzy spotkania informacyjne dla kandydatów do Monnet’a – dotyczące trzech programów IB. Było duże zainteresowanie. I znów miałam satysfakcję, bo – pomimo zmęczenia po całym dniu zajęć – prowadzący spotkania pięknie wywiązali się ze swoich zadań. Wzruszył – jak zwykle – liczny udział uczniów – uśmiechniętych, pomocnych, otwartych.

JESTEM ZACHWYCONA, JESTEM DUMNA, JESTEM ZMĘCZONA. JAKŻE MIŁO BĘDZIE WYJECHAĆ NA FERIE! CZEGO WSZYSTKIM Z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ! A ZWŁASZCZA – MATURZYSTOM! MUSICIE SIĘ NA CHWILĘ ZRESETOWAĆ!!!

Leave a Reply