MIŁE SERCU NAGROMADZENIE MIŁYCH GESTÓW RODZICÓW

Ostatnio dużo miłych sytuacji się wydarzyło. A to grupki rodziców uczniów PYP, MYP i DP przybywały w godzinach pracy do szkoły na spotkania z wizytatorami. A to ktoś napisał przemiły, mądry list o programach PYP i MYP, i o naszej szkole. Ktoś inny pożyczył profesjonalną kamerę do jednego z trzech pomieszczeń, w których odbywały się wizytacyjne rozmowy. Wiele osób pytało, jak może pomóc i wesprzeć nas podczas wizytacji.

Tydzień przed dniem rozpoczynającym ewaluację w Monnecie otrzymałam maila od taty naszej uczennicy – pana Krzysztofa Zbarskiego. Napisał, że w związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, który był wyjątkowo trudny i wymagający, pragnie ofiarować szkole prezent.

Dostaliśmy absolutne cudeńko! Przepiękny plakat wybitnego polskiego grafika – Zbigniewa Rychlickiego, nagradzanego w Polsce i zagranicą, ilustratora tekstów dla dzieci – m.in.  „Plastusiowego pamiętnika”, twórcy Misia Uszatka. Wiele książek z jego grafiką miałam jako mała dziewczynka na swojej półce. Na wielu z nich wychowała się nasza córka.

Przepiękny plakat, zapraszający dzieci na ogniska niedzielne, jest moim rówieśnikiem 🙂 i jest cennym dziełem sztuki.

W przyszłym tygodniu zawiśnie w głównym holu naszego przedszkola, będzie cieszył oczy najmłodszych uczniów i kształtował ich wrażliwość estetyczną.

Bardzo dziękuję panu Krzysztofowi Zbarskiemu za śliczny prezent! Kiedy tylko znajdzie się na swoim miejscu, umieszczę jego zdjęcia na naszej stronie internetowej.

Leave a Reply