LITERACKA W DESZCZU

Już drugi rok pogoda nas nie rozpieszcza. Tuż po godzinie dziesiątej zaczęło padać, a rtęć w termometrach skurczyła się niemiłosiernie.

Duch w IB-kach jednak nie zaginął! Ich kreatywność i entuzjazm nie osłabły. Nasi dzielni uczniowie z klas: piątej podstawowej, pierwszej, drugiej i trzeciej gimnazjum oraz licealiści z pre-DP z zapałem grasowali po Nowym Świecie, chcąc poetyckimi klimatami zarazić jak najwięcej przechodniów. Recytowali na głos, rozdawali karteczki z tekstami wierszy, poddawali napotkanych ludzi ankietom i testom. Wszyscy zasługują na pochwały, chciałabym jednak szczególnie wyróżnić kilka osób, które przejawiły wyjątkową pomysłowość i inwencję twórczą.

Maja Chotkowska i Mania Zimecka ściągały uwagę przechodniów pięknymi orientalnymi strojami, kontrastującymi z szarością dnia i ulicy. Przywoływały „Klechdy sezamowe” Bolesława Leśmiana, prosząc tych, którzy chcieli się na chwilę zatrzymać, o uzupełnienie ostatniego wersu fragmentu poetyckiego tekstu.

Uczniowie klasy pre-DP: Hubert Tomecki, Marcin Michalski, Alan Żaczek urządzili w kawiarnianym ogródku literacką debatę. Ubrani stylowo wcielili się w postacie Adama Asnyka (Marcin), Leopolda Staffa (Hubert), Bolesława Leśmiana (Alan). Sara Awtani (z tej samej klasy) wykonała transparent, informujący o Literackiej Mapie Warszawy, a Janek Pasik zaprojektował na dzisiejszą okazję ciekawy znaczek: „Poezyja górą!”. Na wykonanie przypinek złożyła się cała klasa pierwsza. Literacka Mapa Warszawy 2017, wspaniały uliczny happening organizowany przez nas od 2008 roku, przyniósł nam znowu wiele wspaniałych wrażeń i ciekawych obserwacji ludzkich zachowań.

 

 

Leave a Reply