LISTOPAD JAK GEJZER KREATYWNOŚCI

Z jednej strony – szaro, buro i ponuro, a z drugiej w MIS – listopad jak gejzer kreatywności!

Miało i ma miejsce mnóstwo ciekawych wydarzeń, będących inicjatywą nauczycieli.

Szóstego listopada starsze klasy szkoły podstawowej odbyły spotkanie bardzo cool(turalne) z reżyserką filmu „Tarapaty” Martą Karwowską, inicjatorem którego był Artur Wolski,  a współorganizatorką – Angelika Maj.

Dwa dni później licealiści mieli okazję porozmawiać z młodym aktorem Krzysztofem Chodorowskim, wykonawcą jednej z trzech głównych ról w filmie Piotra Trzaskalskiego „Mój rower”. Wydarzenie zorganizowała wychowawczyni kl. 2 DP Agata Szaryńska- Szlaz.

10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Pomysłodawczyniami uroczystości były nauczycielki – Katarzyna Asłanowicz w liceum, Jolanta Borodzik i Barbara Szmigiel w podstawówce.

Kolejnego dnia grupa – uczących się języka francuskiego – gimnazjalistów i licealistów poleciała na tygodniowy kurs językowy do Antibes koło Nicei. Ten wyjazd zorganizowała romanistka Renata Dziura.

Pod hasłem „Daj się zaskoczyć!” odbył się tegoroczny Szkolny Festiwal Nauki. Przygotowali go nauczyciele science: Sylwia Michorowska, Beata Gawrońska, Witold Sznajder wraz z gimnazjalistami.

Za sprawą nauczycielki wychowania fizycznego Emilii Szafrańskiej nasi gimnazjaliści i starsi uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w „Największej lekcji wf-u Artura Siódmaka” na Torwarze.

W ramach wymiany uczniów szkół IB, której inicjatorką jest Jolanta Borodzik,  przez dwa dni gościliśmy w szkole przy Stępińskiej 13 dzieci z Krakowa.

Odbyło się bardzo udane spotkanie informacyjne dla kandydatów do szkoły podstawowej, zorganizowane przez Ewę Domańską, Martę Brzywcy i Jolantę Borodzik.

Za sprawą Ewy Domańskiej ruszyła akcją „Szlachetna Paczka”.

Trwają zbiorowe przygotowania do kiermaszu charytatywnego.

Odbywa się tworzenie programu konferencji „Felicytologia w praktyce szkolnej” – koordynatorką jest Jolanta Borodzik.

Pomysłodawcom listopadowych „aktywności ekstra” gratuluję i dziękuję!

 

Leave a Reply