KROK W CHMURĘ

Udał się. Jesteśmy w chmurze – Microsoft Teams! Ta platforma będzie podstawowym narzędziem edukacyjnym w czasach zarazy. Od czwartku 19 marca są do niej podłączeni wszyscy nauczyciele i uczniowie. Część osób już działa na niej pełną parą, innym trudno się rozstać z wcześniej stosowanymi i polubionymi narzędziami, ale pomału wejdą w nią wszyscy, bo jest poręczna i przyjazna.

Również w chmurze przeprowadzimy spotkanie dla kandydatów – w sobotę 28 marca. W tym przypadku pomoże nam webinarium ClickMeeting.

Online odbędą się także egzaminy wstępne do naszego liceum. Informatycy już nad tym pracują.

Jestem do bólu analogowa, wiec muszę podziękować wszystkim, którzy pokazali mi możliwości, umożliwili dokonanie najlepszych wyborów i włożyli w całe przedsięwzięcie OGROM PRACY I SERCA.

Przede wszystkim dziękuję koordynator IB DP Joannie Majorek i nauczycielce fizyki Marcie Wolak. To ich komunikaty: „Szybko, szybko!”, „Nie ma na co czekać!” i „Tylko Microsoft!” przyśpieszyły niełatwy proces.

Dziękuję informatykom – Pawłowi Skalskiemu i Pawłowi Kozakowi za ogrom pracy i niezwykłe tempo pracy, cierpliwość, profesjonalizm i edukowanie wszystkich potrzebujących pomocy, w których gronie znalazła się również niżej podpisana.

Dziękuję prowadzącej strony szkół i profile na FB – Katarzynie Kozak za piękną zakładkę „Spotkanie dla kandydatów online”.

Dziękuję wreszcie naszym niezwykłym nauczycielom, którzy pomimo trudu przenosin z realu w wirtualną chmurę znaleźli chęć, siły i zapał, by pomóc zorganizować spotkanie z kandydatami online, a wcześniej – wypełnić treścią nową zakładkę na stronie internetowej Monneta. Powstały ciekawe, różnorodne filmiki i prezentacje. Wielkie brawa należą się Angelice Maj, Joannie Majorek, Renacie Dziurze, Arturowi Smadze, Marcie Pokorskiej, Jakubowi Lorencowi, Krystynie Szrajber, Katarzynie Harvey, Magdzie Mice, Anecie Borkowskiej, Marzenie Mróz i Justynie Jóźwickiej!

Ten twórczy, radosny potencjał Monneta zachwyca! Zwłaszcza teraz, w tak trudnej dla wszystkich sytuacji.

Leave a Reply