INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

No i kolejna inauguracja za nami…. Jestem pod wrażeniem rewelacyjnego wykładu inauguracyjnego, który wygłosiła nauczycielka fizyki w liceum – Marta Wolak. Wykład inauguracyjny jest naszą licealną tradycją od samego początku. Był to jednak pierwszy – w dwudziestopięcioletniej tradycji szkoły – wykład wygłoszony nie przez humanistę… I od razu – genialny! O wolności badawczej. O fascynacji zjawiskami przyrody i próbach przewidywania tych – niebezpiecznych dla człowieka. O różnych wewnętrznych impulsach i imperatywach, których warto słuchać, by żyć po swojemu, rozwijać się i być szczęśliwym. A także o badaniach, prowadzonych od 80 lat przez Uniwersytet Harvarda, które pokazują, że poziom szczęścia człowieka zależy w głównej mierze od jakości relacji międzyludzkich, a nie – od stanu konta czy pozycji w hierarchii społecznej.

Dziękuję także za bardzo ciekawą relację gimnazjalistce – Mai Nicpoń, która w czasie minionych wakacji uczestniczyła w Wymianie Młodych Ambasadorów Warszawy i Tajpej. Uważa swój pobyt na Tajwanie za cudowną, fascynującą  przygodę życia. Wymianę organizujemy od 2008 roku. Od września br. czekamy na zgłoszenia kandydatów do wyjazdu na Tajwan w czerwcu 2018 r.

Ogromne podziękowania należą się także uczennicy kl. 3 DP – Oli Kowalskiej za znakomite tłumaczenie na żywo mojego wystąpienia podczas dzisiejszej uroczystości.

Życzę wszystkim udanego roku szkolnego 2017/2018.

A od jutra – Koszelówka strategiczna!

Leave a Reply