I NIE BYŁO JUŻ NIKOGO

Przedstawienie trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty, a trwało 1,5 godziny! Momentami wywoływało dreszcz grozy. Znakomity scenariusz, napisany przez polonistki – Krystynę Szrajber i Magdę Mikę, na podstawie powieści Agathy Christie, perfekcyjna realizacja, dbałość o każdy szczegół, znakomite kreacje wszystkich młodych aktorów, pomysłowa scenografia sprawiły, że mieliśmy do czynienia z wydarzeniem artystycznym wyjątkowo smakowitym i absolutnie nietypowym dla naszej szkoły. Był to pierwszy kryminał w wykonaniu Teatru Monneta i zarazem pierwszy tak długi spektakl.

Z ogromną przyjemnością obserwowałam, jak przemyślana i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach jest każda rola, każdy ruch na scenie. Stałam się widzem. Zapomniałam, że oglądamy teatr szkolny. Przestałam się bać potknięć, zapomnień i zagubień, bałam się za to – w związku z fabułą. Rozumiałam każde słowo, choć wykonawcy nie używali mikrofonów. Wciągnęłam się w akcję. Na widowni panowała absolutna cisza i duże napięcie, choć przecież oglądaliśmy kryminał z jednej strony – znany, z drugiej – należący do zupełnie innej epoki, można by pomyśleć, że trącący myszką. A jednak przedstawione sytuacje, motywy ludzkich działań okazały się nad wyraz aktualne, a postacie – fascynujące.

W realizację przedstawienia zaangażowanych było wielu uczniów, kilkunastu wystąpiło na scenie, ale wielu współtworzyło spektakl przygotowując scenografię, kostiumy, rekwizyty, charakteryzację, efekty specjalne, światło.

Wielkie gratulacje!!! Wielka moja radość, że Piwniczny Teatr Monneta mógł wreszcie wyjść na powierzchnię i zabłysnąć, jak prawdziwy diament!!!

Szukajcie festiwali teatralnych! Jesteście gotowi, by pokazać się światu!

Leave a Reply