GRATULUJĘ GIMNAZJALISTOM!

Odebraliśmy dzisiaj wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Gratuluję przede wszystkim Telemacusowi i Alemu. Mieli odwagę przez trzy dni walczyć z arkuszami egzaminacyjnymi w egzotycznym dla siebie języku. Stawili się na egzaminy i z powagą podeszli do zadań, próbując wykonać jak najwięcej poleceń. Nawet podczas egzaminu z języków angielskiego czy hiszpańskiego musieli radzić sobie z polskojęzycznymi poleceniami.

Ministerialni urzędnicy dopuścili do takiej sytuacji, by nastoletnich ludzi zmuszać do wykonania niemożliwych dla nich zadań. Czy tymże urzędnikom starczyłoby odwagi, by przystąpić do testu na inteligencję stworzonego w języku abchaskim czy hindi, po siedmiu miesiącach nauki tych języków… Nie sądzę.

Łączny średni wynik wszystkich egzaminów, napisanych przez osoby porozumiewające się w języku polskim, to 76,3%.

Najlepsze wyniki osiągnęli: Jakub Tomasz 89% i Michał 87,5%.

Z języka polskiego najlepiej wypadł Michał, uzyskując 91%; z historii z WOS – Jakub Tomasz, który zdobył 97%. Egzamin z matematyki najlepiej napisał Marcin, osiągając wynik 97%. Z naukami przyrodniczymi najlepiej – na 82% – poradził sobie Jakub Tomasz. Z języka obcego na poziomie podstawowym Jakub Tomasz, Filip i Stanisław otrzymali 100%, a sześcioro innych uczniów: Michał, Kacper, Agnieszka, Jakub Enzo, Ashley i Marcin – 90-98%. Z języka obcego na poziomie rozszerzonym siedmioro uczniów – Jakub Tomasz, Michał, Filip, Agnieszka, Stanisław, Ashley, Marcin –  miało wynik 90% lub więcej.

Gratuluję wszystkim wyników!

 

 

Leave a Reply