GAZETA SZKOLNA

Z ogromnym zainteresowaniem, radością i satysfakcją przeczytałam pierwszy numer Gazety Szkolnej. Inicjatorami powstania Gazety i autorami wszystkich zamieszczonych w niej tekstów są uczniowie klasy III A naszej szkoły podstawowej:  Maja Chotkowska, Ian Gerstbauer, Grzegorz Latoszek, Helena Leśniak, Melania Lewandowska, Szymon Malec, Leire Orella Matilla, Jan Plich, Mikołaj Rogoń, Michał Rzepecki, Karol Sawicki, Amelie Yanez, Marianna Zimecka.

Dowiedziałam się o twórczości kompletnie mi nieznanego Jossa Whedona. W stu procentach podzieliłam fascynację Marią Skłodowską-Curie oraz „Awanturą o Basię”. Z zazdrością przeczytałam instrukcję – Jak wejść na drzewo. Z zazdrością, bo – wstyd się przyznać – nigdy nie podjęłam nawet próby wdrapania się na drzewo. Nigdy też nie udało mi się zrobić salta. Znacznie powiększyłam swoją wiedzę na temat piłki nożnej, choć nigdy w nią nie grałam i nieczęsto oglądam piłkarskie mecze – taka moja niepoprawnie żeńska natura. Ale postać Kazimierza Deyny jest mi znana. Codziennie, jeżdżąc ze szkoły do szkoły, podziwiam jego portrety na murach kamienic Dolnego Mokotowa. Z tekstów fanów piłkarskich emanuje jednak tak wielka pasja, że chyba częściej będę kibicem :).

Z przyjemnością przeczytałam ciekawy artykuł o psach. Kocham psy. Mam suczkę Lunę, o której też mogłabym wiele napisać. Niektórzy z uczniów pewnie ją pamiętają – była z nami rok temu na „zielonej szkole” w Koszelówce. Rzadko oglądam telewizję, ale zostałam bardzo zachęcona do obejrzenia kolejnej edycji programu The Voice of Poland. Dowiedziałam się też ciekawych rzeczy o niedźwiedziu grizzly i lwie.

Gratuluję Młodym Autorom i Wydawcom Gazety!

Dziękuję za wsparcie – Nauczycielkom, Jolancie Borodzik i Katarzynie Biernat.

Z niecierpliwością czekam na kolejne numery!!!

 

Leave a Reply