„Gazeta Szkolna” – nr 2!

HURRA!!! Ukazał się drugi numer „Gazety Szkolnej”, wydawanej przez uczniów kl. III a szkoły podstawowej.

I znów bardzo ciekawy!

Z tekstu Helenki Leśniak dowiedziałam się o Maleńkich, przyczynie również i moich problemów z przedmiotami – ostatnio przez ponad pół roku Maleńkie uniemożliwiły mi noszenie moich ulubionych korali i bransoletki! Aż w końcu ulitowały się nade mną – i mam! znalazłam! Helence ostatnio utrudniają życie, chowając książki.

Mela Lewandowska opisała szkołę swoich marzeń – zatopioną w zieleni, z ogromnymi, rozsuwanymi oknami, położoną wśród łąk. Bardzo mi się ta wizja spodobała. Może uda nam się choć troszkę do niej przybliżyć…. Ściany do przemalowania mamy na przykład na naszym placu zabaw… Wystarczy pomysł, jakieś szablony… Można malować… Pewien problem może być z codzienną dostępnością coca-coli. Wiesz, Melu, dlaczego 😉  Melu, mam dla Ciebie i dla wszystkich uczniów dobrą wiadomość – właśnie przyjechał transport sprzętu na nasz placyk zabaw! Oprócz akcesoriów sportowo-ruchowych będą też ławeczki wśród zieleni… Mam nadzieję, że spodobają Ci się.

Dzięki Amelii Yanez można dowiedzieć się o różnicy między mitem a legendą i poznać meksykańską legendę o słońcu, księżycu i … króliku.

Grzegorz Latoszek stworzył ranking stoków narciarskich, z których zjeżdżał ostatniej zimy w Krynicy-Zdroju.

Swoimi wrażeniami z narciarskich zimowych ferii podzieliła się także Mania Zimecka, która 100 kilometrów przejechała na nartach w okolicach włoskiej miejscowości Colfosco.

Ian Gerstbauer zamieścił z kolei w „Gazecie Szkolnej” dzienniczek sześciodniowego pobytu w Rzymie. Opisał oglądane zabytki. Najbardziej zachwyciła go Bazylika Św. Piotra.

Dzięki Karolowi Sawickiemu dowiedziałam się więcej o grze „Minecraft”, o której coś słyszałam, ale zupełnie nie miałam pojęcia, na czym konkretnie polega.

Michał Rzepecki napisał tekst o Barcelonie, a przede wszystkim – o Football Club Barcelona.

Mikołaj Rogoń zamieścił recenzję filmu „Asterix i Obelix”.

Szymon Malec, szkolny mistrz wchodzenia na drzewa, swój kolejny tekst poświęcił kaskaderstwu konnemu i swoim wyczynom na końskim grzbiecie.

Janek Plich zamieścił zdjęcie swojego dzieła – pięknego niebiesko-czerwonego smoka z plasteliny i opisał swoją „plastelinową” pasję oraz pasję budowania konstrukcji z klocków Lego.

Na kolejnej – 12. stronie gazety znajdziemy ciekawostki o lisach, opisane przez Helenę Leśniak, a na 13., w dziale „Kuchenne inspiracje” – przepis na torrijas Leire Orella Matilla.

W dziale „Czas na … opowiadanie” można przeczytać pierwszy odcinek „Opowieści o mustangach” autorstwa Mai Chotkowskiej. Przekonująco opisana jest w nim wyjątkowa więź dziewczynki o imieniu Molly z klaczą Sonią. Czyżbyś, Maju, zaczęła jeździć konno? Jeśli nie, to na pewno o tym marzysz…

Na ostatniej stronie znajduje się tekst „Who will win?”, gdzie porównane są parametry i możliwości niedźwiedzia polarnego i morsa. Autorem jest Ian Gerstbauer.

Drugi numer „Gazety Szkolnej” uważam za bardzo udany. Utrzymany jest układ graficzny. Z dużą starannością wykonane są ilustracje, strona tytułowa, stopka redakcyjna.

Młodym autorom gratuluję! Dziękuję nauczycielkom za wsparcie – korektę i skład.

Czekam na kolejne numery!

Leave a Reply