FOTOGRAFICZNE IMPRESJE

Zdjęcia z Pięknej Góry koło Giżycka

Ręce dzieci delikatnie dotykają powierzchni wody jeziora Tajty. Twarze natchnione i skupione. Na wodzie robią się kręgi. Maleńkie, rozciągają się, zwiększają, odpływają, giną na cudownie gładkiej powierzchni. Idealnie przejrzysta woda pokazuje pofalowane piaszczyste dno. Na dnie kamyki. Może też muszelki… Woda dodaje im koloru i połysku. Są piękne! Wyciągnięta dłoń nauczycielki budzi zainteresowanie. W niej zapewne ukryte jest coś co prawda małego, ale nad wyraz interesującego. Co to może być?

Wędrówka drogą pośród zieleni, najpewniej do Fortu Boyen. Wojskowe zabytkowe obiekty złagodniały opanowane przez roślinność, ale i tak mimo wszystko niepokojące jest zdjęcie uśmiechniętych dzieci w głębokiej studni/lochu(?)…

Zasłuchanie na werandzie ośrodka Gwarek. Nauczycielka czyta. Słowa wybrzmiałe wtedy, teraz widoczne są na buziach słuchaczy. Gdyby przyglądać się zdjęciu dłużej, być może można by odgadnąć tytuł książki…

Przystań. Tafla wody odbija niebo. Spojrzenia w obiektyw… Takie mocne, spokojne, uśmiechnięte…

Przypomina mi się uczniowska wizja idealnej szkoły – budynek, który płynnie przechodzi w łąkę, w rozbuchaną przyrodę.

Tak bym chciała ją zrealizować…

Teraz przychodzi mi tylko jeden pomysł – jak najwięcej „zielonych szkół”…

 

Zdjęcia z Tajpej

Duża wrażliwość autorów. Obiektyw wyłapuje ciekawe sceny ulicznego ruchu, architekturę świątynną. Widzimy piękny widok nabrzeża pomiędzy malowniczymi drzewami. A także – szafę chłodniczą z lodami bliskiej sercu marki – Grycan.

Uwiecznione zostały szkoły – jedna na poziomie podstawowym, druga na wyższym. Klasy lekcyjne. Nauczyciel zapisujący coś na tablicy. Boisko.

Zdjęcia dają obraz gościnności władz Tajpej. Uwieczniają klimat oficjalnych spotkań, liczne atrakcje fundowane gościom.

Dziękuję Władzom Tajpej i ich Przedstawicielstwu w Warszawie za coroczne organizowanie Wymiany Młodych Ambasadorów Warszawy i Tajpej.

 

 

Leave a Reply