FESTIWAL NAUKI – ÓSMA EDYCJA

27 listopada 2020 r. ukazał się pierwszy numer kwartalnika „Gazeta Monneta”. To nie wszystko! Tego samego dnia w szkole podstawowej został zorganizowany Festiwal Nauki, którego temat przewodni brzmiał: „Nauka jest wszędzie”. Jest to projekt realizowany corocznie od 2013 r., zawsze w listopadzie. Polega na tym, że starsi uczniowie przygotowują pokazy eksperymentów i prezentacje dla młodszych kolegów.

W tym roku działania związane z tym wydarzeniem koordynowała i nad stroną techniczną przekazu online czuwała nauczycielka fizyki Iwona Żmijewska-Popiół. Pomagały jej nauczycielki przedmiotów eksperymentalnych: Karolina Petrovic i Anna Tarnowska. Doświadczenia i prezentacje przygotowali uczniowie klas siódmej i ósmej: Bruno Bugla, Maks Remiszewski, Julia Laurosiewicz i Ola Rodziewicz.

Festiwal prowadzili: Sophie Pilgrim i Bruno Bugla.

Ósmy już raz nasi uczniowie-prezenterzy z kolejnych roczników zachwycili zarówno młodszych kolegów, jak i nauczycieli. Zaangażowani, swobodni, klarownie tłumaczący skomplikowane zagadnienia, przygotowali ciekawe, atrakcyjne doświadczenia.

Dumna jestem zwłaszcza z Bruna i Maksa, którzy pokazali po kilka eksperymentów. Przypominam, że obydwaj byli również bardzo zaangażowani w tworzenie „Gazety Monneta”. Jesteście wielcy!

Leave a Reply