ENTUZJAŚCI EDUKACJI!!!

Jeśli Jurek obserwuje nas z wysoka, jest bardzo zadowolony.

Dzisiejsza konferencja nt. „Autorytet, nudziarz, kosa a może przyjaciel? O roli nauczyciela w edukacji” była wyjątkowo udana. Pojawiły się nawet głosy, że być może była najlepsza spośród wszystkich zorganizowanych przez nas od 2006 r. Oprócz warszawskich edukatorów wzięli w niej udział również nauczyciele i dyrektorzy szkół z Gdańska, Szczecina, Radowa Małego, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia, Krakowa i Lublina. Ze szkół IB i nie IB. Z publicznych i niepublicznych. Podstawowych i licealnych. Cieszyła duża liczba prelegentów z Monneta. Diploma Programme reprezentowała Magda Mika. Middle Years Programme – Karolina Petrović, Primary Years Programme – Aneta Borkowska i Inga Smoleń. Wystąpienia były różnorodne, ciekawe i wyraziste. Klimat spotkania cechowała otwartość, autentyzm i entuzjazm. Powtórzyła się sytuacja z poprzednich konferencji. Trud organizacyjny, spiętrzenie obowiązków zostały z nawiązką nagrodzone efektem pracy, ożywczą energią płynącą z wymiany myśli, z poczucia wspólnoty z ludźmi twórczymi i zaangażowanymi w edukację, szukającymi własnych rozwiązań w pracy z uczniem.

W dzisiejszych, dosyć ponurych czasach, pełnych narzekań na kondycję polskiej szkoły i upadek etosu nauczyciela to spotkanie – wyjątkowo optymistyczne, energetyczne i twórcze – było potwierdzeniem sensu i misji zawodu nauczyciela, w każdym miejscu i w każdym czasie!

Wydarzenie organizowaliśmy wspólnie z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Autorami sukcesu po stronie szkoły są: Jolanta Borodzik, Magda Mika i Jakub Lorenc, który znów zachwycił wszystkich rewelacyjnym prowadzeniem dyskusji.

Gratuluję wszystkim organizatorom i uczestnikom!

Leave a Reply