CZWARTE PIĘTRO

Kiedy w roku 2016/2017 szukaliśmy nowej siedziby na szkołę i weszliśmy po raz pierwszy do budynku przy ul. Belwederskiej 6a, największy mój zachwyt wzbudziło czwarte piętro. Zobaczyłam od razu teatr, pracownię Visual Arts, siłownię, bibliotekę… Wiedziałam, że… „to tu”. Wzruszyłam się z radości.

Jerzy podczas testów nowej perkusji

Wiosną 2018 r. przeprowadziliśmy się do nowej siedziby. Urządziliśmy ją. Potem stopniowo urządzaliśmy przestrzeń wspólną na czwartym piętrze. Na początku – scenę. Kiedy tylko pojawiały się środki finansowe, Jurek szukał najlepszego sprzętu. Wybierał podesty sceniczne, kotary, wymyślił komunikację na scenie i jej połączenie z kulisami. Razem z muzykami – Madzią i Marcinem – wybierał sprzęt nagłaśniający. Konsultował z fachowcami rodzaj oświetlenia. Strzałem w dziesiątkę był wybrany przez Jerzego ekran z projektorem tylnym, który umożliwia tworzenie – dzięki rzutnikowi – nowoczesnej scenografii bez efektu „rzucania cienia” przez aktorów, występujących na scenie. Zakupił na widownię najlepszy oczyszczacz powietrza do dużych powierzchni, choć jeszcze nie było pandemii. W końcu przyszła kolej na zakup instrumentów. Razem z Magdą i Marcinem wybrał perkusję i pianino.

Kiedy przywieziono ten pierwszy instrument, uczestniczył w jego rozpakowywaniu i pierwszej próbie. Perkusista Marcin grał. Magda krzątała się po piętrze, a Jurek słuchał. Był tam wtedy również Paweł, który nakręcił telefonem króciutki filmik. Dzięki temu mamy zdjęcie Jurka na czwartym piętrze.

Kibicował szkolnemu teatrowi i kapelom rockowym. Dokumentował wszystkie przedstawienia i koncerty, inauguracje i zakończenia roku szkolnego, kiermasze świąteczne, a także studniówki i wystawy Visual Arts, które również odbywały się na czwartym piętrze. Filmował. Zrobił setki fotografii.

Czas przeszły dokonany, jak wyrok, boli najbardziej…

Leave a Reply