BROK 2021

Temat tegorocznego wyjazdu integracyjnego brzmiał: Superbohaterowie. Uczniowie zastanawiali się nad tym, kim są dawni i współcześni bohaterowie. Jakie były ich drogi do bohaterstwa. Skąd się biorą supermoce superbohaterów. Jaka jest w ich życiu rola kryzysów, błędów, porażek. Jakie supercechy tworzą z przeciętnego człowieka superbohatera. Na ten temat młodzież tworzyła miniprzedstawienie. Uczestników wyjazdu w drodze losowania podzielono na dziesięć grup, składających się z przedstawicieli wszystkich klas. Każda grupa przygotowała swój własny spektakl. Prezentacje spektakli odbyły się w trakcie wielkiego finału w czwartkowy wieczór.

Poza pracami nad przygotowaniem finału od poniedziałku do czwartku włącznie odbywały się zajęcia integracyjne, sportowe – w tym spływ kajakowy i park linowy, Visual Arts, Psychology,  lekcje matematyki, przedmiotów eksperymentalnych – biologii, chemii i fizyki, języka niemieckiego, angielskiego i polskiego, edukacji dla bezpieczeństwa,  warsztaty debat prowadzone przez uczniów klasy maturalnej, warsztaty psychologiczne, konsultacje CAS, konsultacje z doradcą edukacyjnym, zajęcia teatralne.

Czym jest i dlaczego jest tak bardzo ważna zielona szkoła…

Na pewno zapewnia przyśpieszenie procesu integracji uczniów ze szkołą i ze sobą nawzajem. Zwiększa ich dobrostan w szkole. Pomaga przełamywać różnorakie blokady. W przypadku naszej szkoły – umożliwia zanurzenie w świecie IB, poczucie jego wyjątkowości, jego specyfiki, poznanie jego niuansów. Pozwala szybko wychowawcom klas i psychologowi rozpoznać specyficzne potrzeby uczniów. Jest też okazją do intensywnych zajęć dydaktycznych, często także indywidualnych konsultacji, odbywających się w zdecydowanie bardziej kameralnej, przyjaznej – domowej lub plenerowej atmosferze. Nie da się przecenić roli wrześniowych zielonych szkół! W tym roku wyjątkowo rozpieszczała nas przepiękna, słoneczna pogoda.

Dziękuję Renacie Dziurze za perfekcyjne przygotowanie tegorocznego wyjazdu. Dziękuję także nauczycielom, którzy najbardziej jej pomogli: Krystynie Szrajber, Arturowi Smadze, Aleksandrowi Jarnickiemu, Michałowi Gubie, Agnieszce Pączkowskiej, Magdzie Mice, Jakubowi Lorencowi, Renacie Słowińskiej oraz Lidii Wilczyńskiej, Agacie Szaryńskiej-Szlaz, Katarzynie Gajewskiej-Harvey, Marii Truszkowskiej, Marcie Wolak, Izie Redlińskiej-Tuz, Sylwii Michorowskiej, Joannie Majorek, Marcinowi Kysiakowi, Rut Klinger, Marcie Pokorskiej, Sylwii Otto, Katarzynie Piotrowskiej.

Dziękuję naszym uczniom za to, że znów, jak zwykle w tego typu okolicznościach, zachwycali otoczenie swoją kulturą, uprzejmością, otwartością i kreatywnością. Maturzystom – za wsparcie, zrozumienie, współtworzenie niezwykłego klimatu tegorocznej zielonej szkoły.

Leave a Reply